ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00449819
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ELVAN MAH. / 30AĞUSTOS
: 99
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/966 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160000 TL
İlk İhale Tarihi
:
20.12.2016 10:45
İkinci İhale Tarihi
:
16.01.2017 10:45
İhale Yeri
:
Ankara Batı Adliyesi Mezat Salonu / Etimesgut / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ANKARA BATI

İCRA DAİRESİ

2016/966 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İli, Etimesgut İlçesi, Elvan Mahallesi, 18261 Ada, 1 Parsel 12.995,00 m² yüzölçümlü 1/192 Arsa Paylı A Blok Zemin Kat 2 Nolu bağımsız bölüm borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmıştır. Açık Adresi : Etimesgut İlçesi Oğuzlar mahallesi, 1607 SokakYazgülü Sitesi A-Blokno:2-Etimesgut-ANKARA şeklindedir.Bina betonarme karkas 5 KATLI binadır. Binanın çatısı kiremit kaplı,dış cephesi akrilik boyalı,Bina giriş kapısı ve rüzgarlık kapısı Alüminyum doğrama,korkuluklar demir doğrama, Sahanlık ve merdiven basamakları MEMER Binada Asansör bulunmaktadır.2 nolu dairenin giriş kapısı çelik, Daire 3 oda,salon,mutfak,banyo,wc ,2 balkon ve antreden ,ibarettir. Islak zeminler seramik, Duvarlar alçı sıva üzeri fayans kaplı, tavanlar boyalı, kartonpiyerli, Salon ve odaların yer kaplaması laminat parke,iç kapılar Amerikan panel, pencereler pvc Mutfak dolapları yapılı,tezgah mermer ,tezgah üzeri 3 sıra fayans duvarlar ve tavan boyalı, banyo tabanı karo ,duvarlar fayans kaplı,batarya ve lavabosu vardır. Tavan boyalıdır. WC taban karo kapı duvarlar fayans kaplıdır.tavan boyalıdır. Lavabosu ve musluğu vardır.Doğal gaz kombilidir. Batı cephelidir. Daire yaklaşık 99,00 m2.

İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur kaydı gibidir.

Kıymeti : 160.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur, tapu kaydı gibidir.

1. Satış Günü : 20/12/2016 günü 10:45 - 10:50 arası

2. Satış Günü : 16/01/2017 günü 10:45 - 10:50 arası

Satış Yeri : Ankara Batı Adliyesi Mezat Salonu / Etimesgut / ANKARA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/966 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR