ÇEKEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yozgat Kadışehri'de 3 katlı bina ve arsası icradan satılıktır

ÇEKEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01061777
Şehir : Yozgat / Kadışehri
Semt-Mahalle : ÇAYPINAR MAH. / KADIŞEHRİ
Kat Sayısı : 3
Isıtma : Kalorifer
: 818
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 05.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/27 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
655,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
17.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
ÇEKEREK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇEKEREK İCRA DAİRESİ
2018/27 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yozgat ili Kadışehri ilçesi Çaypınar mahallesi Dikilitaş mevkii 176 Ada 41 Parsel sayılı 818,30 m2 Betonarme 3 katlı altı işyeri üstü mesken bina ve arsa. Parsel ilçe merkezinin 1380 metre güneybatısında bulunmaktadır. Kadışehri -Sorgun devlet karayolu üzerinde ve karayoluna cephelidir. Parsel üzerinde 1 zemin kat ve 2 normal kat olmak üzere toplam 3 katlı apartman bulunmaktadır. Apartmanın zemin katında 6 adet işyeri bulunmakta olup 1. katta 2 adet mesken ve 2.katta 2 adet mesken bulunmaktadır. Zemin katta 6 adet dükkan bulunmakta olup tamamı boş durumdadır. Parselin ilçe merkezine uzak olması ve çevresinde yerleşim olmaması nedeni ile dükkanların ticari getirisi son derece kısıtlıdır.Dükkanların cephesi batıdan doğuya doğru 3,50-3,00-3,65-2,50-3,0-3,65 metre olup tüm dükkanların iç derinliği 11,00 metredir. Dükkanlar düz beton sıvalı boyalıdır. Zeminler karo seramik döşelidir. Camekanlar demir doğramadır. Dükkanlarda sadece elektrik tesisatı bulunmaktadır. Parsel üzerinde bulunan apartmanda 1.ve 2.katta toplam 4 adet mesken bulunmaktadır. Meskenlerin tamamı simetrik yapılmış olup tamamen aynı boyutlara aynı ölçülere sahip kullanılan malzemeler işçilik aynı şekildedir. Daireler 3 oda 1 salon ve müştemilattan oluşmaktadır.Her daire yaklaşık 90 m2 alana sahiptir. Yeni yapılmış taze binadır. Daire duvarları tuğla örülü olup üzeri alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Giriş holü mutfak ve ıslak hacimlerde zemin kaplamaları koro seramik olup salon ve odalarda laminat parke kaplamadır. Mutfak dolabı taze yapılı olup mutfak tezgahı granitten yapılmıştır.Daire dış kapıları çelik kapıdır. Dairede kalorifer tesisatı vardır. Dış yalıtım ve asansör vardır.Her türlü alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşım problemi yoktur.
Adresi : Yozgat İli Kadışehri İlçesi, Çaypınar mahallesi, Dikilitaş Mevkii
Yüzölçümü : 818,30 m2
İmar Durumu: İmar planında bitişik nizam 5 katlı ticari ve konut alanı olarak belirlenmiştir.Parselin 38 m si yola gitmektedir. Parsel üzerinde bulunan bina imar alanına ve çekme mesafelerine uymamaktadır. Parsel kuzeye ve doğuya cepheli olup köşebaşı parseldir.
Kıymeti : 655.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDA OLDUĞU GİBİDİR.
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 17/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : ÇEKEREK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/27 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR