BURSA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım ilçesindeki bina icradan satılıktır

BURSA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887040
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : VAKIF MAH. / ARABAYATAĞI
Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 02.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/972 ESAS
Muhammen Bedeli
:
201,106 TL
Birinci Satış Günü
:
14.12.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
11.01.2019 10:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 17. İCRA DAİRESİ
2018/972 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
1-Taşınmazın Tapu Kaydı:
Yıldırım Tapu Müdürlüğü?nün 22.02.2018 tarih ve 4943 yevmiye no lu yazısı ve ekindeki tapu kayıt örneğine göre; Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Vakıf Mah., 2667 ada, 3 parselde 161,08 m² tapu alanlı ve niteliği ' AVLULU EV ' vasıflı taşınmazın tamamı ilgili borçlu adına kayıtlıdır.
2-İmar Durumu:Yıldırım Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü?nün 16.05.2018 tarih ve 17232 sayılı yazısında Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Vakıf Mahallesi, 18.03.1994 tarihinde onaylanan 1 / 1000 ölçekli Vakıf Mahallesi Uygulama İmar Planı kapsamında Bitişik Nizam, 3 kat olan ticaret bölgesi inşaat alanı kullanımında kısmen de çok az bir kısmı yol alanında ( 7,08 m² ' si ) kalmaktadır. Taşınmaz yol alanında kalan kısmının Kamuya Terki halinde müstakilen yapılaşmaya elverişli olduğu ve onaylı imar planının yazı ekinde bulunduğu belirtilmektedir.
3-Mahalli Durumu:Kıymet takdiri yapılması istenilen ve tamamı Haluk KARAEFE: Hidayet oğluna kayıtlı olan söz konusu taşınmaz Bursa ili, Yıldırım İlçesi, Vakıf Mah. Vakıfköyü Yolu Cad. 1. Vakit Sok No: 10 adresinde, Zemin Kat ve 2 Normal Kat olmak üzere toplam 3 katlı B.A. karkas nitelikte ev ve tek katlı yığma niteliğinde odunluk yapılmıştır. Yerinde yapılan ölçümlerde;3 katlı konut niteliğindeki yapının katlar alanı ( zemin kat + 1. ve 2. Normal kat ) net kullanım alanı 188,50 m², katlar alanı ( zemin kat + asma kat ) brüt kullanım alanı 277,50 m² olarak hesaplanmıştır.1 katlı odunluk niteliğindeki yapının net kullanım alanı 46,86 m², brüt kullanım alanı 51,00 m² olarak hesaplanmıştır.Yapının hâlihazır durumu ve diğer teknik özellikleri ise aşağıda belirtilen şekilde tespit edilmiştir.Taşınmaz; zemin kat; oda, mutfak, banyo ve garaj mahallerinden teşkil edilmiş olup; pencereler çift camlı pvc profilden yapılmıştır. Pencerelerde ferforje bulunmakta ve yapının ana giriş kapısı demir profilden yapılmıştır. Garaj alanı kullanarak parselin arka kısmında bulunan odunluk alanına geçiş yapılmaktadır. 1. Normal kat; tuğla duvar üzeri sıva kaplama bulunmaktadır. Elektrik tesisat borulamaları yapılmıştır. Bu kat natamam durumdadır. 2. Normal katın giriş kapısı çelik kapı olup, kullanılır durumdadır. Odunluk alan yığma tuğla duvar üzeri çelik makaslı çatı sistemi bulunmakta ve alanın yarısı eternit kaplama diğer yarısı kiremit çatı örtüsü ile kaplanmaktadır. Duvarlar kaba sıva ile sıvalıdır.Binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı olup, giriş katı cephesinde boya uygulaması bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yapıda ana giriş kapısı demir profildir.Konu taşınmazın içinde bulunduğu parselde tüm katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle bitişik nizam 2-3 katlı yapılmıştır.Taşınmaz ilçe merkezine uzak konumda olup, belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
İmar Durumu : Yukarda belirtildiği ve dosyasında
Kıymeti : 201.106,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 11/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/972 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR