BURSA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım/Hacivat'ta üç katlı bina icradan satılıktır

BURSA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982802
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : HACİVAT MAH. / ARABAYATAĞI
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Soba
: 276
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 18.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/13510 ESAS
Muhammen Bedeli
:
578,295 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2019 13:30
İkinci Satış Günü
:
24.06.2019 13:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA
3. İCRA DAİRESİ
2017/13510 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Bursa İl, Yıldırım İlçe, 3584 Ada, 112 Parsel, Hacivat Mah. Üç Katlı Kargir Binanın İmar Durumu: Yıldırım Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 27.06.2018 tarih ve E.3413-20756 sayılı yazıları ile Hacıvat Mah. 3584 ada, 112 parselde kayıtlı 272.13m2 yüz ölçümünde taşınmazında içinde bulunduğu bölgenin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Yıldırım Belediye meclisinin kararlarıyla kentsel dönüşüm ilan edildiği ile kentsel Dönüşüm alanında kalan bölgede hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına ait onay sürecinin tamamlanarak kesinleşmesinden sonra taşınmaza ilişkin imar durumu bilgisinin verileceği bildirilmiştir.Satışa konu olan taşınmaz Bursa İli, Yıldırım İlçesi,Hacıvat Mah. D203. Sokak 17 kapı numarasında kain tapunun 3584 ada 112 sayılı parselinde ve üzerinde zemin katı 2 dükkan ve mesken, 1.ve 2. katında mesken olan, dış cephesi sıvalı olmakla beraber boyasız, beton teras çatılı, bina içi merdivenler beton halde bina giriş kapısı demir doğrama olan %25 Yıpranma paylı bina bulunan taşınmaz olduğu görülmüştür. Kısmi Bodrum: Yaklaşık 15 m2 alanlı yerler beton halihazırda depo kullanılmaktadır.
Zemin kat Dükkan: Zemin katta her biri 20 m2 olan bakkal dükkanı ve boş durumda olan dükkan olmak üzere 2 adet dükkandan bakkal dükkanı yerler seramik duvarlar sıvalı ve badanalı, korkuluklu demir doğama kapı ve pençelidir.
Zemin kat Daire :Salon, salondan geçilen mutfak, banyo, tuvalet mahallerinden ibaret 52 m2 alanlı yerler salon laminat parke, mutfak karo mozaik, banyo, tuvalet seramik,duvarlar tuvalet yarıya kadar fayans duvar kaplaması, banyo ve diğer mahaller sıvalı olup, salon ve mutfak duvarları plastik badanalı, kapılar camlı ahşap doğrama, pencereler ahşap yağlı boyalı, mutfak tezgahı mermer tezgah altında ve tezgah üstünde dolap olmayıp soba ile ısınmalıdır.
Birinci ve İkinci Kat Daire: Bir birinin benzeri olan dairelerden 2. kat daire gezilmiş olup, daire Salon, salona açılan 3 oda, mutfak banyo, tuvalet ve balkon mahallerinden ibaret 92.00 m2 alanlı, yerler mutfak, banyo, tuvalet ve balkon seramik, salon ile bir oda laminat, 2 oda marley yer döşeme kaplaması, kapılar vernikli camlı ahşap doğrama, banyo, tuvalet ve balkon kapıları ile pencereler birinci katta alüminyum ikinci katta ısı yalıtımlı PVC Plastik doğrama mutfak tezgahı mermeri tezgah altında ve tezgah üstünde dolap mevcut olup, soba ile ısınmalıdır.
Taşınmazın çevresi kıymet takdirine konuolan taşınmaza benzer nitelikte 3-4 katlı mesken yapıları ile meskun şehir merkezine uzak mesafede olmakla beraber İlçenin ana alter Caddelerinden olan Ankara Yolu caddesine yakın,toplu taşım araçları şehir merkezine ulaşımın kolay olduğu, Belediye ve tüm kamu kurum kuruluşlarının hizmetlerinden yararlanmakta olan, su, kanalizasyon, telefon, elektrik, alt yapı mevcut olanbir bölgede bulunmaktadır.
Kıymeti : 578.295,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 24/06/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol Merkez / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/13510 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR