BURSA 5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Yıldırım/Davutkadı'da iki katlı bina mahkemeden satılıktır

BURSA 5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01122199
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : DAVUTKADI MAH. / DAVUTKADI
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Soba
: 75
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA SANCAK 25.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/29 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
25.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
Bursa 5.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürlüğü Odası ( Bölge Adliye Mahkemesi C blk.K.6)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/29 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu Bursa ili Yıldırım ilçesi Davutkadı mahallesi 211 ada 7 parsel sayılıtaşınmaz; adresinde bulunmaktadır. Parsel üzerinde bodrum kat + zemin kattan oluşan bir adet iki katlı bina vardır. Kargirsistemde inşa edilmiş binanın bodrum katı müştemilat, zemin katı mesken olarak kullanılmaktadır. Bina kapısı çeliktir. Salon, iki oda, mutfak, banyo ve tuvalet ile balkondan oluşmaktadır. Salon ve odaların zemini laminat parke, ıslak satıhlar seramik ile kaplıdır. Banyoda klozet ve lavabo vardır. Kapılar ahşap, pencereler pvc den yapılmıştır. Mutfak tezgahı mermerdir ve dolaplıdır. Meskenin tavanı ahşap kaplıdır. Doğalgaz sobasıile ısıtılmaktadır.Bina brüt 75 m2, net60 m2 alanındadır.Taşınmaz il merkezine kuşuçuşu 1500 mt. Mesafede güneydoğuda yer almaktadır. Yakın çevrede sosyal tesisler bulunmaktadır. Taşınmaz, Elektrik, İçmesuyu, vb. gibi Belediyehizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Bursa ili Yıldırım İlçesi Davutkadı Mahallesi Musababa Caddesi No:31
Yüzölçümü : 85,57 m2
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli imar planı kapsamında 71,90 m2 lik kısmı park alanında , 13,67 m2 likkısmı yol
kullanımda alanında kaldığı, parsele parsele yapılaşma izni verilmediğibelirtilmiştir.
Kıymeti : 160.000,00 TL (+ Mahkeme masrafları )
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : DOSYASINDA
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 25/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Bursa 5.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürlüğü Odası ( Bölge Adliye Mahkemesi C blk.K.6)

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/29 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/01/2020

Bengü SALTABAŞ
Satış Memuru
55338

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR