BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım/152 Evler'de dört katlı bina icradan satılıktır

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01001558
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : 152EVLER MAH. / BEYAZIT
Kat Sayısı : 4
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 388
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MARMARA 23.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3538 ESAS
Muhammen Bedeli
:
310,048 TL
Birinci Satış Günü
:
24.07.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
21.08.2019 10:15
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
9. İCRA DAİRESİ
2017/3538 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Yıldırım İlçesi, 152 Evler Mahallesi, 4415 ada, 12 parsel sayılı ve 115,96 m2. miktarlı “Avlulu İki Katlı Kargir Ev” vasıflı taşınmaz Bursa İli, Yıldırım İlçesi sınırları dahilinde bulunan 152 Evler Mahallesi, 1. Öztürk Sokak, no: 22 adresindeki 115,96 m2. miktarlı arsa ile bu arsanın bir kısmı üzerine bodrum+zemin+2 normal katlı olmak üzere toplam 4 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olan 1 adet binadan ibarettir. Beher katında kat irtifakı veya kat mülkiyeti tesisi yapılmamış olan, müstakil giriş kapılı ve mesken nitelikli 1’ er adet dairesi bulunan binanın ana giriş kapısı 2 kanatlı demir profil yapılı, katlar arası merdiven basamakları dökme mozaik ile kaplı ve korkuluksuz, ön dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, üzeri ise açık teras durumundadır.
Yerinde yapılan ölçümlerine göre, binanın inşaat taban alanı 97,00 m2. olup, toplam inşaat alanı ise; 4 kat*97,00 = 388,00 m2. dir. Parselin bina haricinde kalan kısımları, binanın arka (kuzeydoğu) cephesinde avlu olarak bırakılmıştır. Asansörsüz ve otoparksız olan binanın katlar itibarı ile görülen halihazır durumları ile diğer teknik ve fiziki özellikleri ise aşağıdaki gibidir.
Bodrum Kat : İçerisinde 3 adet oda mevcut olup, halihazırda binada ikamet edenler tarafından depo olarak kullanılmaktadır. Bu katın tabanı tamamen beton üzeri şap ile kaplı, duvarları ise sıvasız ve boyasızdır.
Zemin ve Normal Katlar : Halihazırda, zemin kattaki daire kiracı , 1. normal kattaki daire ve 2. normal kattaki daire ise borçlular tarafından mesken amaçlı olarak kullanılmaktadır. Zemin kattaki dairenin kullanım alanı daha küçük olmakla birlikte, tüm daireler yerleşim planı ile teknik ve fiziki özellikler yönünden birbirleri ile benzer yapılmış olup, beher daire 2 adet oda, salon, koridor, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmişlerdir.
Koridor, salon ve odaların tabanları laminat parke, mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları sıvalı ve plastik boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümlerinde, üzerleri mermerit kaplı ve (L) şekilli tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairelerin giriş kapıları çelik, iç kapıları ahşap, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzeydoğu ve güneybatı cepheli olan binanın normal katlarındaki dairelerinin 2 cephesinde de 1’ er adet balkonu bulunmaktadır. Daireler, doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 4 veya 5 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : 152 Evler Mahallesi, 1. Öztürk Sokak, no: 22 Yıldırım/BURSA
Yüzölçümü : 4 kat*97,00 = 388,00 m2.
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yıldırım Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 31.01.2018 tarih ve E.653-3211 sayılı yazılarında; Bursa İli, Yıldırım İlçesi, 152 Evler Mahallesi, H 22d. 08a. 1d. pafta, 4415 ada, 12 parselde kayıtlı taşınmazın da yer aldığı bölge, Yıldırım Belediye Meclisi’nin 02.11.2016 tarih ve 448 sayılı kararı ile bu alanda ruhsat işlemleri durdurulmuştur.
Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 28.12.2016 gün, 2830 sayılı kararı ile plan ve uygulaması durdurulmuştur, denilmektedir.
Kıymeti : 310.048,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazıldığı gibidir.
1. Satış Günü : 24/07/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 21/08/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3538 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR