MALATYA İCRA DAİRESİ

Yeşilyurt/Koyunoğlu Mahallesi'nde 2 katlı bina ve arsası icradan satılıktır(hisse satışı)

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077259
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Semt-Mahalle : KOYUNOĞLU MAH. / YEŞİLYURT
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA SÖZ 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/64132 Esas
Muhammen Bedeli
:
89,648 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2016/64132 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Yeşilyurt İlçe, 4755 Ada, 3 Parsel, KOYUNOĞLU Mahalle/Köy, Tespite konu taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul 227,00 m2 alanlı arsası üzerinde beton ev ve bahçesi, ikiz nizam, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Taşınmazların bulunduğu parsel üzerinde tek bina bulunmaktadır. Konu bina zemin+2 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Rapora konu taşınmaz arsa+yapı özelliğinde olup zemin katında ve 2 normal katın her birinde birer adet daire olmak üzere toplam 3 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Merdiven korkulukları demir doğramadır. Binanın dış cephesi akrilik boyalıdır. Değerlemesi yapılacak gayrimenkul, Koyunoğlu Mah. 4755 ada, 3 parsel üzerinde yer alan bina zemin ve 2 normal katta her biri 125 m2 alana sahip olmak üzere 3 adet mesken bulunan binanın tamamının ve arsasının 55/227 hissesidir. Meskenlerin içi görülememiş olup vasat olarak değerlendirilmiştir.
Tespit konusu bina betonarme karkas yapı özelliğinde olup; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının m2 maliyet tebliğine göre; 3. sınıf A grubu yapılar bölümüne girmekte olup; tespit tarihi olan 2018 yılı itibari ile birim bedeli 800 TL/m2'dir. Yapı yaklaşık 30 yaşında olup yıpranma durumu yaklaşık %35'dir.
Adresi : Özalper mah. Alyans Cad. Muhteşem Sokak No: 24 Yeşilyurt/Malatya
Yüzölçümü : 227 m2
Arsa Payı : Tam. (Hissesi 55/227)
İmar Durumu : İnşaat tarzı Malatya kenti 4. Etap İmar planı revizyonu adlı plan incelenmiş olup konu taşınmaz konut alanında ayrık nizam 4 kat yapılaşmaya müsaadeli olduğu bilgisi bulunmaktadır.
Kıymeti : 89.648,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/64132 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR