UŞAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak/Merkez'de iki adet iki katlı kargir bina icradan satılıktır

UŞAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01096917
Şehir : Uşak / Merkez
Semt-Mahalle : IŞIK MAH. / CUMHURİYET
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 07.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4806 ESAS
Muhammen Bedeli
:
143,170 TL
Birinci Satış Günü
:
07.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
03.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
Uşak Adliyesi Mezat Salonu 55 nolu oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. UŞAK 2. İCRA DAİRESİ
2018/4806 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Uşak Merkez 574 Ada, 1 Parsel, Işık Mah. Sayılı taşınmazın üzerinde 48 ve 50 numaraları iki adet iki katlı kargir yapı bulunmaktadır. 48 numaralı yapı iki katlı yığma kargir bir yapıdır. yapının ikinci katının sonradan briket duvarlarla yapıldığı anlaşılmıştır. Alt kat giriş bölümü, iki oda, mutfak banyo tuvaletten oluşmaktadır. odaların zemini rabıta tahta kaplı, duvarları ve tavanı sıvalı, boyalıdır. Mutfak zemini seramik kaplı ve duvarları tavanı sıvalı boyalıdır. mutfak tezgahı mozaik kaplı olup, üstünde kapaksız ahşap raf bulunmaktadır. Tuvalet mahalline, mutfaktan bahçeye açılar demir kapıdan ulaşılmaktadır. Tuvalet zemini ve yerden yaklaşık 1,5 m yüksekliğe kadar seramik kaplı, duvarların geri kalan bölümü ile tavanı sıvalı ve boyalıdır. Meskenin giriş kapısı ahşap, iç kapıları ahşap pencereleri PVC doğramalıdır. Mesken sobalıdır. Mesken genel olarak incelendiğinde oldukça bakımsız olduğu kanaatine varılmıştır. Üsk kat 3 oda, mutfak, tuvalet ve banyodan oluşmaktadır. Üst kata, bina dışındaki demir korkuluklu, beton basamaklı merdiven ile çıkılmaktadır. Odaların zemini laminat parke kaplı, duvarları sıvalı ve boyalıdır. Odalardan bir tanesinin tavanı ahşap kaplı, diğeri EPS levha kaplıdır. Mutfak zemini seramik kaplı, duvarları ve tavanı sıvalı boyalıdır. Mutfak tezgahı seramik kaplı olup, altında ve üstünde ahşap dolap bulunmaktadır. tuvalet zemini yerden yaklaşık 1,5 m yüksekliğe kadar seramik kaplı, duvarların geri kalan bölümü ile tavanı sıvalı ve boyalıdır. Banyo zemini ve yerden 1 m yüksekliğe kadar duvarı seramik kaplı, duvarların geri kalan bölümleri sıvalı ve boyalıdır. Meskenin giriş kapısı PVC, iç kapıları ahşap, pencereleri PVC doğramalıdır. Mesken bakımsızdır. Sağ yan cephesi bitişik nizam , ön cepnesi 1. kat boyunca sıvalı boyalı, 2 kat sıvasız boyasız, çatışı kiremit örtülüdür.
50 numaralı yapı iki katlı olup, yapının bir bölümü kerpiç, sonradan yapıldığı anlaşılan bölümü ise harman tuğla duvarlı bir yapıdır. Alt kat depo olarak kullanılmaktadır. Üst kat 3 oda mutfak, tuvalet ve banyodan oluşmaktadır. Odaların zemini rabıta tahta, duvarları sıvalı kireç badanalıdır. Tuvalet, banyo zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Meskenin giriş, iç kapıları ve pencereleri ahşıp doğramalıdır. Mesken genel olarak incelendiğinde oldukça bakımsızdır. Gayrimenkul arsa yapısı olarak kamu hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır.
Adresi : Işık Mah Dibek Sk. N: 48-50Merkez / UŞAK
Yüzölçümü : 195 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : 3 kata müsadeli konut alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 143.170,30 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/02/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 03/03/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Uşak Adliyesi Mezat Salonu 55 nolu oda
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4806 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR