UŞAK 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Uşak Merkez'de bahçeli 2 katlı bina mahkemeden satılıktır

UŞAK 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892119
Şehir : Uşak / Merkez
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / CUMHURİYET
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Soba
: 108
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/19 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
266,592 TL
Birinci Satış Günü
:
21.12.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.01.2019 14:00
Satış Yeri
:
Uşak 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. UŞAK 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/19 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Uşak Atatürk mahallesi 1211 ada 86 parsel 180,11 m2 miktarlı bahçeli kargir bir katlı evdir, parsel üzerinde tapu kayıtlarından farklı olarak bahçeli kargir iki katlı ev bulunmakta, 108 m2 miktarlı zemin kat+1.kattan ibaret karkas yapı tarzında bitişik nizamda bahçeli binanın olduğu, halen kullanılmayan binanın içi ve dışı sıvalı ve boyalı, çatışı ahşap ve kiremit örtülü, dış giriş kapısı demir doğrama, her iki kat mimari ve teknik özellikleri hemen hemen aynı olup salon, 3 oda, mutfak, banyo,wc, giriş antresi ve balkon bölümlerinden oluştuğu, salon, mutfak ve odaların yer döşemeleri cilali rabota tahta, duvarları sıvalı ve plastik boyalı, mutfak tezğahlı altı ve üzeri mutfak dolaplı,ıslak hacimler karo seramik ve karo fayans kaplı, iç kapıları ahşap, pencereleri plastik doğrama, panjurlu ve demir korkuluklu, soba ile ısıtmalı, çatışında güneş enerjisi sistemi mevcut, bina yaklaşık 31-40 yıllık olduğu,her türlü alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta, imar planında plan notları ve mania planı kısıtlama hakkı saklı kalmak kaydıyla bitişik nizamda 3 kata müsadeli konut alanında kalmakta olup muhammen bedeli 266.592,00 TL dir.
1. Satış Günü : 21/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 21/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Uşak 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/19 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR