UŞAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak Merkezde 2 katlı bina icradan satılıktır

UŞAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01074516
Şehir : Uşak / Merkez
Semt-Mahalle : ELMALIDERE MAH. / CUMHURİYET
Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 30.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/15392 ESAS
Muhammen Bedeli
:
276,180 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
09.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
Köme Mahallesi Taslak Sokak Belediye İş Hanı Kat:3 No:309 Merkez/UŞAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
UŞAK
1. İCRA DAİRESİ
2017/15392 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Cebri İcra yolu ile Satılmasına karar verilen İpotekli taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Taşınmazın Tapu kaydı:
Uşak ili, Merkez İlçesi, Elmalıdere Mahallesi, Cilt No:36, Sayfa No:3503, Zemin No:22685589, 3865 Ada, 12 Parsel,Yüzölçümü :372,10 M², Arsa vasıflı Taşınmaz
Özellikleri :Uşak İli, Merkez İlçesi, 3865 Ada, 12 Parsel, ELMALIDERE Mahalle, Müdürlüğümüz dosyasından yapılan Söz konusu Uşak ili, Merkez İlçesi, Elmalıdere Mahallesi, Cilt No:36, Sayfa No:3503, Zemin No:22685589, Yüzölçümü :372,10 M², Arsa vasıflı Taşınmaz Uşak Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 21.05.2018 tarih ve 10178 sayılı yazısında Elmalı Dere Mahallesi Kent Merkezinin ve Şehit İsmail Çetin Caddesinin Kuzey doğusundaki Konut bölgesinde 3. Özdemir Sokakta parseldedir. Elmalıdere Mahallesi 3865 ada, 12 parsel planında (Plan notları ve mania planı kısıtlama hakkı saklı kalmak kaydı ile) Ayrık ikiz nizamda 2 kata müsadeli konut alanında kalmaktadır. Söz konusu taşınmaz üzerindeki bina 27 kapı nolu olup zemin katın bir bölümünde garaj +depo, bir bölümünde müstakil mesken, 1 katın tamamında ise mesken bulunmaktadır. Depo bölümü ana girişi ferforje demir doğramalı zemini seramik kaplamalı duvarları sıvalı ve boyalıdır. Bina merdiven sahanlığından irtibatlı kapısı bulunmaktadır. Zemin kattaki mesken antrede mermerit mutfak tezgahı ve mutfak dolabı; Salon, 1 oda, banyo ve tuvaletten ibarettir. Antre ve ıslak hacimleri seramik, oda ve salon zemini laminant parkedir. Banyo ve tuvalet duvarları seramik kaplamalıdır. Duvarlar Sıvalı ve boyalı, Pencereler PVC, İç Kapılar Amerikan, giriş kapısı çeliktir. 1. Kat Mesken; antre, Salon, 3 oda, Mutfak, banyo, tuvalet ve 3 balkonludur. Antre, salon ve odalar laminat parke. ıslak hacım zeminleri seramik kaplamalıdır. Mutfak Banyosu granit, altı ve üstü MDF Lam hıg-glass dolaplı, Tezgah üstü mozaik cam seramik kaplamalıdır. Duvarlar alçı sıva ve saten boyalı, tavanlar dekoratif asma tavan süslemeli, pencereler PVC, İç kapılar Amerikan, giriş kapısı çeliktir. Banyo ve Tuvalet duvarları seramiktir. Meskenlerde doğalgaz tesisatı bulunmakta olup soba ile ısıtılmaktadır. Binan dışı sıvalı ve boyalı, çatı Dallas çatı özelliğinde olup ahşap üzeri kiremit örtülüdür. Merdiven ve sahanlıklar mermer kaplamalıdır. Bina zemin kullanım alanı 130,00M²dir. Binanın 5-6 yıllık olduğu beyan edilmiştir. Çevresinde 2. Katlı Evler ile cami, park ve pazar yeri gibi kamusal alanlar bulunmaktadır.Toplu taşım Şehit İsmail Çetin caddesi üzerinden sağlanmakta olup,Kent merkezinde ve sosyal donatı alanına kuş uçumu 1800 m. mesafededir. Mahallindeki mevcut kamu ve Temel Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Söz konusu İpotekli Taşınmazın yüzölçümü konumu, İmar özellikleri bulunduğu mevkii özellikleri, ulaşımı çevre koşulları, çevresindeki eğitim, sağlık, Sosyal ve kültürel alanlar ile, binanın yapı tarzı ve özelliklerine göre yıpranmalı olarak bu şekilde kıymet takdiri işlemleri yapılmıştır.
Adresi : Elmalı Dere Mahallesi Kent Merkezinin Ve Şehit İsmail Çetin Caddesinin Kuzey Doğusundaki Konut Bölgesinde 3.Özdemir Sokak Merkez / UŞAK
Yüzölçümü : 372,10 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu :Uşak Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 21.05.2018 tarih ve 10178 sayılı yazısında Elmalı Dere Mahallesi Kent Merkezinin ve Şehit İsmail Çetin Caddesinin Kuzey doğusundaki Konut bölgesinde 3.Özdemir Sokakta parseldedir. Elmalıdere Mahallesi 3865 ada, 12 parsel planında (Plan notları ve mania planı kısıtlama hakkı saklı kalmak kaydı ile) Ayrık ikiz nizamda 2 kata müsadeli konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 276.180,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Müdürlüğümüz dosyasında mevcut olan 23.09.2019 tarihli 12:00 saatli takyidatlı tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 11:00 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 09/01/2020 günü 11:00 - 11:15 arası
Satış Yeri : Köme Mahallesi Taslak Sokak Belediye İş Hanı Kat:3 No:309 Merkez/UŞAK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK 127. Maddesi gereğince, işbu satış ilanı tapuda adresi bulunamayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/15392 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2019
(İİK m.126)
(*)İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
*: Bu Örnek, Bu yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64 karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR