UŞAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak merkez Fevki Çakmak mahallesi'ndeki 4 katlı bina icradan satılıktır

UŞAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908010
Şehir : Uşak / Merkez
Semt-Mahalle : FEVZİ ÇAKMAK MAH. / CUMHURİYET
Kat Sayısı : 4
: 303
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 04.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/35 Tlmt.
Muhammen Bedeli
:
455,963 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2019 15:40
İkinci Satış Günü
:
04.02.2019 15:40
Satış Yeri
:
Köme mah.Belediye iş merkezi İcra Daireleri mezat salonu Kat:3 No:309 UŞAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. UŞAK 2. İCRA DAİRESİ

2018/35 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

Uşak, Merkez, Fevzi Çakmak mah. 1901 Ada, 4 Parselde kayıtlı taşınmaz bodrum+zemin+2 katlı bina bir adet bodrum ve 3 adet daireden oluşmaktadır. Apartman dış kapısı demir meskenlerin ise çelik kapıdır. Taşınmazın dışı sıvalı ve boyalı, merdivenleri, mermer, merdiven korkulukları demir doğramadır. Meskenler 2+1 özelliktedir. Salon, oturma odası ve yatak odası tabanları tahta, duvarları beton sıva üzeri boyalıdır. Oturma odası ve mutfaktan çıkılan balkonlar mevcuttur. Balkonlar demir korkuluklu ve tabanı karo seramik kaplamalıdır. Oda kapıları ahşap, pencereler ise PVC doğramadır. Isınma sistemi bulunmamaktadır. Evin giriş kapısındaki sundurma çatı(gölgelik amaçlı) bims bloklarla duvar yükseltilmiş ve ahşap kaplama üzerinde etermit kaplama mevcut olup yapı olarak basit yapıdır. Gölgelik arkasındaki basit kümes bims bloklarla yapılmış kaplama tahtası üzerine etermit çatı mevcuttur. Arka bahçedeki kümes balkon altı tahtalarla kapatılmıştır. Ulaşım iletişim su elektrik gibi kamu hizmetlerinden faydalanır durumdadır.

Adresi : Atatürk mah. 3. Kocatepe sok.No:8 UŞAK

Yüzölçümü : 303 m2

İmar Durumu :İnşaat tarzı Ayrık nizamda 3 kata müsadeli konut alanına isabet etmektedir.

Kıymeti : 455.963,00 TL

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

1. Satış Günü : 07/01/2019 günü 15:40 - 15:50 arası

2. Satış Günü : 04/02/2019 günü 15:40 - 15:50 arası

Satış Yeri : Köme mah.Belediye iş merkezi İcra Daireleri mezat salonu Kat:3 No:309 UŞAK

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/35 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2018

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR