URLA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Urla/ Yağcılar Köyü'nde 163,31 m2 bina icradan satılıktır

URLA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961930
Şehir : İzmir / Urla
Semt-Mahalle : YAĞCILAR MAH. / URLA
Kat Sayısı : 2
: 163
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/276 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
696,279 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
Belediye Mezat Salonu - Hacıisa Mah. Belediye İş Hanı No:3/9 URLA / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
URLA
İCRA DAİRESİ
2017/276 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tapuda İzmir İli Urla İlçesi, Yağcılar Köyü, Ömeraliboğazı mevkii, 744 parsel sayılı, 7.086,96 m² alanlı "arsa" nitelikli ana gayrimenkul üzerinde, 727/7073 arsa paylı, bodrumlu mesken nitelikli 7 No'lu bağımsız bölüm, tam hisse olarak tapuya kayıtlıdır. Taşınmaz İzmir İli Urla İlçesi, Yağcılar Köyü, Altınköy Çiftlik Evleri Sitesi, Altınköy Küme Evleri, No:26/7 adresinde bulunan bodrumlu meskendir.Taşınmaz binanın bodrum katının 31,60 m2 alanlı olduğu, zemin katının 131,71 m2 alanının olduğu, bahçede binaya bitişik 1,90 m2 ve 9,48 m2 alanlı 2 adet depo olduğu,binanın dış cephesinin sıvalı ve badanalı olduğu, tüm doğramalarının çift camlı alüminyum malzemeden yapıldığı,binanın bodrum katında 1 adet oda bulunmaktadır. Binanın zemin katında 1 adet salon, 1 adet açık mutfak, 3 adet oda, 1 adet Banyo-WC ve 1 adet ebeveyn banyosu bulunmaktadır. WC, boydan boya seramik ile kaplıdır. Islak zemin seramik ile kaplıdır. Odalarda zemin lamine parke ile kaplıdır. Mutfak, ankastredir. Salonda 1 adet şömine bulunmaktadır. Ayrıca binada kalorifer sistemi bulunmaktadır. İç kapılar amerikan-press malzemedendir. Binanın çatısı ahşaptandır; üzeri kiremitle örtülüdür. Taşınmaz betonarme karkas yapının alanı, bodrum kat + zemin kat = 31,60 + 131,71 = 163,31 m² dir. Taşınmaz, Site hizmetlerinden faydalanmaktadır. Urla merkeze 15 km, denize 900 metre uzaklıktadır. Etrafında bahçeli dubleks müstakil villalar mevcuttur. 3 adet Kartopu, 1 adet pitos, 1 adet kartopu, 1 adet mimoza, 1 adet Fırça Çalısı, 4 adet Zeytin (40-60 yaş)130 adet Leylandi ağacı bulunmaktadır.Taşınmazın tam hissesi satılmaktadır. İİK 133 MADDESİ GEREĞİNCESATIŞ YAPILMAKTADIR.

Adresi : Yağcılar Mah/Köy Altınköy Çiftlik Evleri Sitesi Altınköy Küme EvleriNo: 26/7 Urla

Yüzölçümü : 7.086,96 m2

Arsa Payı : 727/7073

İmar Durumu : İzmir İli, Urla İlçesi, Yağcılar Köyü, tapunun 744no'lu parseli Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanında bulunmakta olup imar durumu koruma amaçlı imar planları yapıldıktan sonra değerlendirilecektir.

Kıymeti : 696.279,67 TL

KDV Oranı : %18

1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : Belediye Mezat Salonu - Hacıisa Mah. Belediye İş Hanı No:3/9 URLA / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satış bedelinin ödenmemesi nedeniyle ihalenin kaldırılmasına sebep olan alıcıların ihaleye bedelini peşin ödeme şartı ile katılacaktır.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/276 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR