ÜNYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ünye/Buruncu Mahallesi'nde bina icradan satılıktır (1/25 hissesi)

ÜNYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907122
Şehir : Ordu / Ünye
Semt-Mahalle : BURUNUCU MAH. / ÜNYE
Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

ÜNYE KENT 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1828 ESAS
Muhammen Bedeli
:
73,338 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
25.02.2019 14:15
Satış Yeri
:
Ünye Adliyesi Zemin Kat Yemekhane Önü Ünye/Ordu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÜNYE İCRA DAİRESİ

2017/1828 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: BİLİRKİŞİ RAPORUNA GÖRE: Satışa konu taşınmaz Ordu ili Ünye İlçesi Buruncu Burunucu Mahallesi Taşhane mevkii 284 ada 181 parseldeki borçluya ait 1/25'lik hisse satışa konudur.Mevcutta parsel içerisinde bina mevcuttur. Binada kat irtifakı ve kat mülkiyeti yoktur. Kıymet taktiri isten parseldeki borçlunun hissesinin değeri değil parseldeki binadaki 1/25 hissesinin değeri hesaplanmıştır.Kıymet takdiri istenen arsa yol kenarında, binanın bulunduğu bölgede elektrik, Ptt, telefon, su, yol, kanalizasyon ve dolmuş gibi her türlü belediye ve kamu hizmetleri mevcuttur okul, cami, hastane, pazar yerine yakın bir yerde ve sık yapılaşmanın olduğu bölgededir.Mevcutta parselin üzerinde 2 bodrum kat+5 normal katlı ve çatı katı olan bina mevcuttur.Kıymet takdiri istenen parseldeki bina bodrum, zemin ve 4 normal katlı, her katlarında 2'şer daire olup binada toplam 14 daire vardır binanın üst katındaki daireler dubleks şekilde yapılmıştır. Binanın dış cepheleri sıvasız bazı dairelerde oturulmakta bazı daireler bitmemiştir. ve çatı katı bitmemiştir.Binanın giriş kapısı demir doğrama, merdiven korkulukları yapılmamış, merdiven basamak ve sahanlıkların kaplaması yapılmamıştır. Bina betonarme karkas tarzda çatılı olarak inşa edilmiş ve 3B gurubunda bir yapıdır.Binanın tamamı bitmemiştir. Binanın %75 bitmiş %25 bitmemiştir.

Adresi : Çamurlu Mahallesi Bağdatlı Sokak Ünye /ORDU
Yüzölçümü : 723,25 m2
Arsa Payı : 1/25
İmar Durumu : Ünye Belediye Başkanlığının 19.10.2017 tarih ve 1613 sayılı yazıları ile Mevcut imar planında ayrık nizam 4 kat olarak görüldüğü bildirilmiştir.
Kıymeti : 73.338,66 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında oluduğu gibidir.
1. Satış Günü : 28/01/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 25/02/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Ünye Adliyesi Zemin Kat Yemekhane Önü Ünye/Ordu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1828 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,

7- İş bu ilan tebliğ edilemeyenler açısından tebliğ yerine sayıldığı ilan olunur.28/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR