TORBALI İCRA DAİRESİ

Torbalı Tepeköy Mahallesi'nde 68 m² taşınmaz hissesi icradan satılıktır

TORBALI İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01120780
Şehir : İzmir / Torbalı
Semt-Mahalle : TEPEKÖY MAH. / TORBALI
Kat Sayısı : 2
: 68
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 24.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1434 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
90,666 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2020 14:20
İkinci Satış Günü
:
07.05.2020 14:20
Satış Yeri
:
TORBALI ADALET DAİRESİ MEZAT SALONU TORBALI/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TORBALI
İCRA DAİRESİ
2019/1434 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI : İZMİR İLİ TORBALI İLÇESİ TEPEKÖY MAH. 25 CİLT, 2422 SAYFA, 91 ADA, 19 PARSEL, ZEMİN KAT,4 NO.LU BAĞIMSIZ BÖLÜM 12/42 ARSA PAYLI, 220,00-YÜZÖLÇÜMÜ,1 ZEMİN 1 NORMAL KATLI BETONARME EV VE DÜKKAN , (1/3 HİSSE SATIŞA KONUDUR)
ADRES : TEPEKÖY MAH. 4516 SK. NO.7 TORBALI İZMİR
İMAR DURUMU : Torbalı Belediyesi internet sitesi imar sorgulama bölümünden alınan bilgilere göre 91 ada, 19parsel Torbalı Merkez 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı dahilinde Bitişik nizam, 3 kat, Konut alanı lejandında kalmaktadır.
ÖZELLİKLERİ : Konusu Bağımsız bölümün de içinde yer aldığı ana taşınmaz, zemin kat+ 1 normal kat olarak inşaa erdilen betonarme karkas yapı tarzında inşaa edilmiştir. Ana bina III. sınıf A grubu yapı sınıfına girmektedir. Tespit konusu taşınmaz 68 m2 kullanım alanlı olup dış cephe doğraması korkuluklu demor doğrama,zeminleri karo mozaiktir. Taşınmaz İzmir-Aydın caddesine 305 m., Torbalı Vergi Dairesine 215 m. Torbalı'ya 530 m. direkt uçuş mesafesindedir. Taşınmaza ulaşım toplu taşıma araçları ile sağlanmakta olup belediye hizmetlerinden istifadesi tamdır. Her türlü alt yapı hizmetleri ikmal edilmiştir.
Kıymeti : 90.666,00 TL (1/3 HİSSE BEDELİDİR)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir
1. Satış Günü : 09/04/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 07/05/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : TORBALI ADALET DAİRESİ MEZAT SALONU TORBALI/İZMİR -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1434 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7-Tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapudakayıtlı adreslerinde bulunmayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçeceğiilan olunur.22/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR