ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı Yenibağlar'da bahçeli kerpiç bina icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037841
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : YENİBAĞLAR MAH. / BAHÇELİEVLER
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
: 198
Yayınlandığı Gazeteler

ŞEHİR GAZETESİ 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10358 ESAS
Muhammen Bedeli
:
700,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
11.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ

2018/10358 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, 1172 Ada, 10 Parsel, Güllük mahallesi, Sakarya Yolu Mevkiinde kain bahçeli kerpiç ev niteliğindeki gayrimenkul. Taşınmaz tapuda bahçeli kerpiç ev olarak tescil edilmiştir. Ancak keşif anında arsa üzerinde zemin katında ticari amaçla kullanılan iş yeri, 1. Katta mesken olarak kullanılan daire ve 2. katta mesken olarak kullanılan daire mevcuttur. Taşınmaz üzerindeki binada kat irtifakı tesis edilmemiş olup binanın tamamı değerlendirilmiştir. Zemin katta bulunan iş yeri ve iş yeri üzerinde bulunan 2 adet dairenin kapılarının kilitli olduğu ancak kiracılar tarafından kullanıldığı anlaşılmış olup 6 icra müdürlüğünün 2014/14928 esas nolu dosyada yapılan keşifte içeri girilip rapor tanzim ettiğimden bu bilgilerde kullanılarak rapor tanzim edilmiştir. Zemin katta bulunan ve spot eşya satımı yapılan iş yeri bahçe kısmında ilave yapılarak alanı 126,75 m2 olan iş yeri mevcut olup iş yeri arka kısmında oluşturulan 2 adet oda depo olarak kullanılmaya müsaittir.. Meskenlerin alt kısmına denk gelen iş yeri ise teşir yeri olarak kullanılmaktadır. Bu bölümde lavabo mevcuttur.Ayrıca bina ön kısmında çekme mesafesinde olan alan üzeri demir profil kullanılarak kapatılmış ve kullanılabilir duruma getirmiştir. Bu kısmın alanı ise 25,00 m2 dir. İş yeri zemini seramik kaplanmış, tavanına asma tavan yapılmış olup duvarları sıva üzeri plastik boya yapılmıştır.iş yeri içinde kalorifer tesisatının olduğu görülmüştür. İş yeri üzerindeki dairenin mesken olarak kullanıldığı görülmüş olup daire 100,00 m2 alanlıdır. Daire salon 2 adet oda mutfak banyo, antre, balkon ve wc den ibarettir.Salon ve oda zeminleri ahşap laminant parke yapılmış olup ıslak zeminler seramik kaplanmıştır.Mutfakta mermer tezgâh ve suntalem dolaplar mevcut olup banyoda küvet ve lavabo mevcuttur. Banyo ve wc duvarları 1,20 mt yüksekliğinde beyaz fayans yapılmıştır.Daire kapıları ahşap pres kapı, pencereleri pvc doğram ve daire giriş kapısı çelik kapı yapılmıştır.Daire kalorifer ile ısıtılmakta olup doğal gaz yakıtlı kombi kullanılmaktadır.2. kattaki daire 1.kattaki daire ile benzer özellikleri taşımaktadır. Elektrik ve suyu mevcuttur.Taşınmaz arsa üzerindeki bina Çevre ve şehircilik bakanlığınca yayınlanan inşaat m2 maliyet cetvelinde lll. Sınıf B gurubu yapı sınıfındadır.Taşınmazın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının % 20 olabileceği kanaatine varılmıştır.
Adresi : Eskişehir Tepebaşı Yenibağlar Mah Şimşek Sk N:37
Yüzölçümü : 198 m2
Arsa Payı : ---
İmar Durumu : Bağımsız bölümün bulunduğu arsa 1/1000 ölçekli imar planında bitişik nizam 4 kat mesken alınana isabet etmektedir.
Kıymeti : 700.000,00 TL
KDV Oranı : %8(Gayrimenkulün KDV oranı yayınlanan Kanun Hükmünde kararname ile belirlenmiş olup gayrimenkulün teslimi anında geçerli olan KDV oranı dikkate alınaracaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/09/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 11/10/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10358 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR