İSTANBUL ANADOLU 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sultangazi Battalgazi Mahallesi'nde 2 katlı bina icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113425
Şehir : İstanbul / Sultanbeyli
Semt-Mahalle : BATTALGAZİ MAH. / MİMARSİNAN
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/25219 ESAS
Muhammen Bedeli
:
740,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.02.2020 15:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. STANBUL ANADOLU 15. İCRA DAİRESİ

2016/25219 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Sultanbeyli İlçe, 294 Ada, 16 Parsel, BATTALGAZİ Mahalle/Köy, Arsa üzerinde zeminde 80 m2 alanda kurulmuş,zemin+2 normal kattan ibaret 3 katlı ayrık nizamda betonarme kargir bina mevcut olup,dış cephesi ısı izolasyonlu sıvalı,boyalı,üzeri ahşap oturtma çatı üstü PVC ile kaplıdır.Bina zemin kattan sonra yol cephesinde 1.50 m,yan cephelerde 1.00 m kadar çıkmalı olup,zemin katta yol cephesinden bina dışından demir doğramalı camekanlı kapıdan irtibatlı hol,mutfak,banyo wc ile üç oda olarak bölünmüş tadilat halinde olan natamam bir daire,normal katlarda mesken olarak kullanılan birer daire olup,2.kat dairenin çatıda otası vardır.Elektrik su ve doğal gaz girişi tesisatı vardır. Binaya bahçe içinden beton basamaklı ve demir korkuluklu merdiven ile çıkılarak yan cephelden 1.kattan demir doğramalı camekanlı kapıdan girilmekte olup mermer basamaklı ve alüminyum korkuluklu merdiven ilek ikinci kata çıkılmaktadır.Dairelerde giriş ve iç hol,mutfak,banyo,wc salon ve iki oda olup,normal katlar 110 m2 kadardır.2.kat iç hol ahşap basamaklı ve ahşap korkuluklu merdiven ile çatı kat odasına çıkılmaktadır.Giriş ve iç höl salon ve odaların zeminleri laminant parke,mutfak zeminleri seramik,duvarları boyalı,1.katın tavanları kartonpiyerli 2.kat ve çatı kat oda tavanları ahşap lambirili,üzeri granit kaplı mutfak tezgahı ve dolapları,banyoda duşa kabin ,klozet,lavabo wc de alaturka tuvalet taşı ve lavabo vardır.Dairelerin kapıları üzeri boyalı ahşap pencereleri pvc doğramalı,cümle giriş kapıları çelik kapı olupsalon önünde duvar korkuluklu balkonlar vardır.Dairelerde elektirik ve su tesisatı mevcut olup2.kat dairesi doğal gaz kat kaloriferidir.
AAdresi : Battalgazi Mahallesi, Paşaköy Caddesi No:40 Sultanbeyli/İstanbul
Yüzölçümü : 331,39 m2
İmar Durumu :İnşaat tarzı K-1 bölgesi 1/1000 ölçekli TAKS:0,40,E:1.01 yapılanma şartlarına sahip Ticaret+Konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 740.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İş Bu Taşınmaz Bahçe ve üzerindeki 11.ve 3.katlı kagir ev 1990 yılından beri Abdullah evladı Rüfat Özangir in fiili kullanımındadır.(Beyan:üçüncü kişilere satılması halinde borcun kalan tutarından alıcılar sorumludur.)
Satış Günü : 12/02/2020 günü 15:20 - 15:30 arası (İİK.133.M.)
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. İİK.133.M.gereği Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/25219 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR