SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Siverek/Bağlar'da icradan satılık mesken

SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960960
Şehir : Şanlıurfa / Siverek
Semt-Mahalle : BAĞLAR MAH. / SİVEREK
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Soba
: 146
Yayınlandığı Gazeteler

SİVEREK HEDEF 11.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/311 Talimat
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİVEREK
İCRA DAİRESİ
2018/311 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Siverek İlçe, 2986 Ada, 43 Parsel, BAĞLAR Mahalle/Köy, BAĞLAR Mevkii, Taşınmaz cadde üzerindedir. Bu cadde üzerindeki yapıların alt katları genel olarak dükkandır. Taşınmazın çevresinde 2-3 katlı evler, güneyinde 70 metre uzaklıkta Cumhuriyet İlkokulu bulunmaktadır. Taşınmaz Hükümet konağına 1050 metre, Adliye Sarayına 1320 metre kuş uçuşu mesafesindedir. Taşınmaz halihazırda zemin+2 normal kattan oluşmaktadır. Alt katında 1 adet dükkan, üst katlarda ise her katta tek daire olmak üzere 2 daire bulunmaktadır. Bina merdiven basamakları mozaik kaplamalı, dış cephesi akrilik boyalıdır. Bina asansörsüzdür. Dükkan sıvalı, boyalı, ön cephe sac kepenkli, yerler mozaik kaplamalıdır. Daireler ise 3 oda, antre, ,mutfak, banyo ve tuvaletten oluşmaktadır. Dairelerde yerler seramik kaplama, pencereler PVC doğramalı, kapılar ahşap, duvarlar ve tavan plastik boyalı, kartonpiyerlidir. Mutfak mermer tezgahlı alt ve üst dolaplıdır. Daireler soba vb ısıtmalıdır. Dükkan 36 m2 alanlı, daireler ise her biri 55 m2 alanlıdır.
Adresi : Bağlar Mahallesi, Şeyh Lütfü Caddesi, 8 Numaralı Altı Dükkan Üstü 2 Katlı Ev Siverek / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 146 m2
İmar Durumu :İmar planı dahilinde bitişik nizam 5 kat, TAKS:0,40 - KAKS : 2,00 olup belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibidir
1. Satış Günü : 08/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 10/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/311 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR