SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Silivri Fatih Mahallesi'nde bina hissesi icradan satılıktır

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113922
Şehir : İstanbul / Silivri
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / SİLİVRİ
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/583 ESAS
Muhammen Bedeli
:
168,750 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
31.03.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

2019/583 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Silivri İlçe, 154 Ada, 6 Parsel, FATİH Mahalle/Köy, KIRKALE KAPI Mevkii,numarasında kayıtlı, 170,14 m2 yüzölçümlü, Arsa vasıflı taşınmazın 3/16 hissesi. Ayrıca kaydın şerhler bölümü kısmında çeşitli tarihlere ait kamu haczi ve icrai haciz bulunmaktadır.Kıymet takdirine konu taşınmaz, tapunun İstanbul İli, Silivri İlçesi, Fatih Mah., Kırkale Kapı Mevkii, 154 Ada, 6 Parsel numarasında kayıtlı, 170,14 m2 yüzölçümlü, Arsa vasıflı taşınmaz olup adres olarak Silivri Anadolu Lisesinin cephesi bulunduğu Emin Caddesi?nden kale mahallesine doğru çıkan Kırkale Kapısı Sokak üzerinde yaklaşık 100 m çıkınca sağda kalan parseldir. Dosyasında, yerinde ve Silivri Belediye Başkanlığı arşivindeki dosyasında yapılan incelemede aşağıdaki tespitlerde bulunulmuştur. Silivri Belediye Başkanlığı arşivindeki dosyasında ki projesinde taşınmazın bulunduğu binanın zemin kat ve 3 normal kattan oluştuğu tespit edilmiştir. Kıymet takdirine konu taşınmazın Zemin Kat?ında 1 dükkan + 1 sığınak + 3 kömürlük olduğu ancak yerinde dükkan olarak kullanıldığı, 1., 2. Ve 3. Normal Katındaki dairelerinin ise 1 antre + 1 salon + 1 mutfak + 3 yatak odası + 1 banyo + 1 wc + 2 balkon?dan oluştuğu tespit edilmiştir. Dosyasında bulunan 17/11/1980 tarihli İnşaat Ruhsatında ve 18/11/1980 tarihli Yapı Kullanma İzin Kağıdı?nda taşınmazın toplam 400,00 m2 olduğu tespit edilmiştir. Ancak yerinde yapılan incelemede normal katların her birinin takribi 115,00 m2 olduğu tespit edilmiştir. Aşağıdaki resimlerde de görüldüğü gibi taşınmazın dış hava şartlarından etkilendiği tespit edilmiştir.
İmar Durumu : Silivri Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünün 19/04/2019 tarihli yazısında; İstanbul İli, Silivri İlçesi, Fatih Mahallesi, 154 Ada, 6 nolu parsel 24/07/2017 tasdik tarihli Silivri Merkez Kentsel Sit ve Selymbria Antik Kenti Necropolü III. Derece Arkeolojik Sit Alanı 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planında İşli Blok Nizam, 3 Kat konut alanında kalmakta olup, ekte sunulan plandaki blok ebatlarına uyulacaktır. Anılan parselin, tescilli 154 ada 11 ve 15 nolu parsel komşuluğu bulunduğundan uygulama aşamasında İstanbul 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Kurulundan görüş alınması gerekmektedir. Plan notu gereği; Planlama alanının tamamında yapılacak her türlü uygulama ilgili Müze Müdürlüğü denetiminde yapılacaktır. Çalışmalar esnasında tarihi ve kültürel değeri olan eski eserlerin tespiti halinde çalışmalar durdurularak ilgili Koruma Bölge Kuruluna bilgi verilecek, Kurul uygun kararı doğrultusunda uygulama yapılacağı belirtilmiştir.
Kıymeti : 168.750,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı ve dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/583 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR