ESKİŞEHİR 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Seyitgazi/Kırka'da 3 katlı betonarme yapı mahkemeden satılıktır

ESKİŞEHİR 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945861
Şehir : Eskişehir / Seyitgazi
Semt-Mahalle : KIRKA MAH. / SEYİTGAZİ
Kat Sayısı : 3
: 195
Yayınlandığı Gazeteler

ESKİŞEHİR 2 EYLÜL 14.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5 VESAYET SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
713,200 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2019 14:30
Satış Yeri
:
1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu 2.kat 271 nolu oda - Adalet Sarayı MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/5 VESAYET SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kütahya 1.Sulh Hukuk Mahkemesinin 1995/311 esas sayılı talimatı ile kısıtlı Musa Memişoğlu'nun üzerine kayıtlı taşınmazın açık artırma satışı yapılacaktır.Taşınmaz Eskişehir ili Seyitgazi ilçesi Kırka Mahallesi Kocakır mevki 502 parselde kayıtlıdır. Parsel alanı 8.594,00.-m² dir. Ana taşınmaz niteliği tarla olarak belirtilmektedir. Parsel üzerinde bodrum,zemin+3 katlı betonarme yapı olduğu, yapının iç ve dış sıvasının yapılıp çatısının olduğu görülmüştür. Pencere doğraması ve yapıya giriş demir doğrama kapısının takılmış olduğu tespit edilmiştir. Yapı 195,00 m² alan üzerine inşa olmuş boş konumdadır. Pencere doğramasında bazı camların kırılmış olduğu görülmüştür. Bodrum kat duvarları çevreden gelen yüzey sulardan rutubetlenmiştir. Yapı yıpranmaya terk edilmiş vaziyettedir.
Yüzölçümü : 8.594,00 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : 502 parsel tarla vasfında olup 8.594,00.-m² yüzölçümlü olan kadastro parseldir.
Kıymeti : 713.200,00 TL
KDV Oranı : Satış bedelinin % 75,90'ı üzerinden %1 , % 24,10'u üzerinden % 18 oranında
1. Satış Günü : 01/04/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu 2.kat 271 nolu oda - Adalet Sarayı MERKEZ / ESKİŞEHİR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 100 ünü ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığında satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5 Vesayet Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR