ADANA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Seyhan/Mestanzade Mahallesi'nde 3 katlı bina icradan satılıktır

ADANA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979478
Şehir : Adana / Seyhan
Semt-Mahalle : MESTANZADE MAH. / HÜKÜMET
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/12324 ESAS
Muhammen Bedeli
:
343,250 TL
Birinci Satış Günü
:
10.06.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
05.07.2019 10:30
Satış Yeri
:
Adana Adliyesi Ek 2 Binası No:107/B no'lu oda SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
14. İCRA DAİRESİ

Dosya No: 2014/12324 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Adana, Seyhan, Mestanzade Mah.1357 Ada, 4 Parsel. Taşınmaz Mestanzade Mh. 21007 Sk. No:13 Seyhan/Adana adresinde bulunmaktadır. Ulus Cad.nin 70 m güneyinde, Manisalı Ali Bey Cad.nin 140 m batısında bulunmaktadır. 166,50 m2 yüzölçümlüdür. Belediye imar çapına göre maxTAKS=0.40, E=2.00 yoğunluklu H=serbest konut alanındadır. Belediye Meclisi kararı ile 5393 sayılı kanunun 73.maddesi uygulama alanı ilan edilmiştir. Taşınmaz üzerinde zemin+2 katlı bina bulunmaktadır. Zemin kat 3 oda, salon, mutfak, antre, hol, banyo ve wc den oluşmaktadır. 140 m2 net oturum alanlıdır. 1 oda dükkan olarak kullanılmakta olup, 3 oda, salon antre ve hol yerleri seramik kaplıdır. Duvarları plastik boyalıdır. Kapıları ahşap yağlı boya olup pencereler pvc'dir. Mutfak yer seramik, duvar fayanstır. Mutfak dolabı hazır mutfak, tezgah üstü mermerdir. Banyo yer seramik, duvar fayans kaplıdır. Wc yer seramik duvar fayanstır, ayaklı lavabo bulunmaktadır. Pencerelerde demir şebeke bulunmaktadır. 1.kat daire 3 oda, salon, mutfak, antre, hol, banyo, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. 140 m2 net oturum alanlıdır. 3 oda, salon antre ve hol yerleri seramik kaplıdır. Duvarları plastik boyalıdır. Kapıları ahşap yağlı boya olup pencereler pvc'dir. Mutfak yer seramik, duvar fayanstır. Mutfak dolabı hazır mutfak, tezgah üstü mermerdir. Banyo yer seramik, duvar fayans kaplıdır. Wc yer seramik duvar fayanstır, ayaklı lavabo bulunmaktadır. Pencerelerde demir şebeke bulunmaktadır. 2.kat daire 3 oda, salon, mutfak, antre, hol, banyo, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. 140 m2 net oturum alanlıdır. 3 oda, salon antre ve hol yerleri seramik kaplıdır. Duvarları plastik boyalıdır. Kapıları panel kapı olup pencereler pvc'dir. Mutfak yer seramik, duvar fayanstır. Mutfak dolabı hazır mutfak, tezgah üstü mermerdir. Banyo yer seramik, duvar fayans kaplıdır. Klozet ve hilton lavabo bulunmaktadır. Wc yer seramik duvar fayanstır, ayaklı lavabo bulunmaktadır. Pencerelerde demir şebeke bulunmaktadır.
Kıymeti : 343.250,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 10.06.2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 05.07.2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Adana Adliyesi Ek 2 Binası No:107/B no'lu oda SEYHAN / ADANA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere gazete ve e-ortam ilanı tebliğ yerine kaim olacaktır. (İİK 127)

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/12324 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 09.04.2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR