ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Serinhisar/Pınarcık'ta bina ve arsası icradan satılıktır

ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941601
Şehir : Denizli / Serinhisar
Semt-Mahalle : PINARCIK MAH. / SERİNHİSAR
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/630 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
595,728 TL
Birinci Satış Günü
:
05.04.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
03.05.2019 11:10
Satış Yeri
:
SERİNHİSAR BELEDİYESİ MECLİS SALONU (YENİ BİNA) SERİNHİSAR /DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ACIPAYAM İCRA DAİRESİ
2018/630 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Serinhisar İlçe, 111 Ada, 3 Parsel, PINARCIK Mahalle/Köy, Bodur Mevki, İmar Durumu: Parsel Konut Alanında olup, Bitişik Nizam, 4 kat inşaat izni verilmektedir.Parselin yola terk işlemleri olması nedeniyle KATİ RUHSAT VERİLEMEZ. Her ne kadar bu şekilde şerh olsa da mevcutta yerinde Bodrum+3 katlı apartman binası vardır.
Taşınmazın cinsi arsa şeklinde kayıtlıdır. Parsel içinde betonarme karkas bina vardır. Cins değişikliği yaptırılmamıştır.
Betonarme Karkas Bina; parsel içinde Bodrum +3 katlı yapıdır. Binanın içine girilememiştir.İç ve dış cephe sıvalı ve boyaları biraz yıpranmıştır. Pencereler ahşap ve demir doğramadandır. Bina ana giriş kapısı demir doğramadır. Çatısı ahşap üzeri kiremit örtüdür.Taşınmaz; oturduğu alan olarak yaklaşık 200,00 m2 dir. Toplamda 800,00 m2 alana sahiptir. Taşınmazın olduğu arsa değeri 211.728,00 TL, Betonarme karkas bina değeri 384.000,00 TL olmak üzere toplam 595.728,00 TL olarak değerlendirilmiştir.
Adresi : Pınarcık Mahallesi, İstiklal Caddesi, No : 110 Serinhisar / DENİZLİ
Yüzölçümü : 529,32 m2
İmar Durumu :Dosyasında mevcut
Kıymeti : 595.728,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 05/04/2019 günü 11:10 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 03/05/2019 günü 11:10 - 11:20 arası
Satış Yeri : SERİNHİSAR BELEDİYESİ MECLİS SALONU (YENİ BİNA) SERİNHİSAR /DENİZLİ
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/630 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR