SAMSUN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Sansun/İlkadım'da 5 katlı bina mahkemeden satılıktır

SAMSUN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01012242
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : PAZAR MAH. / UNKAPANI
Kat Sayısı : 5
Isıtma : Soba
: 433
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE ARENA 19.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/27 Ort.Gid.Satış
Muhammen Bedeli
:
514,901 TL
Birinci Satış Günü
:
22.07.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
23.08.2019 14:00
Satış Yeri
:
Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SAMSUN 1.SULH HUKUK MAHKEMESİ

SATIŞ MEMURLUĞU

SAYI: 2018/27 Ort.Gid.Satış

GAYRİMENKUL AÇIK ARTIRMA İLANI

Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğundan;
Satılmasına karar verilen gayrimenkulün cinsi, kıymeti, adedi, evsafı:
Samsun İli, İlkadım İlçesi, Pazar Mahallesi, Ada : 7630, Parsel : 8 de kayıtlı bulunan 96,31 m2 arsa üzerinde bulunan betonarme karkas taşıyıcı sistemli olacak şekilde 5 katlı bina ile birlikte 514.901,50.- TL muhammen bedelle satılacaktır.
Binanın zemin katı dükkan, diğer katlar mesken olarak kullanılmaktadır, toplam inşaat alanı 433,40 m2 dir, binanın dış kapısı demir, merdiven yüzeyleri mozaik kaplıdır, dükkanların dış cepheleri alüminyum doğrama olup zeminleri seramik kaplıdır, meskenlerin giriş kapıları ahşap iç mekan duvarları sıvalı ve boyalıdır, ıslak hacim duvar ve zemin yüzeyleri seramik kaplıdır, odaların zeminleri laminant, antre ve hol seramik kaplıdır, iç kapılar masif ahşaptan imal edilmiştir, binanın ısıtma sistemi sobalıdır, binada çatı mevcut olup taratsa bulunmaktadır, binada % 19 yıpranma mevcuttur, etrafında konut amaçlı binalar ile ticaret amaçlı dükkanlar bulunmaktadır, taşınmaz Unkapanı Caddesine cephelidir, şehir merkezine, sosyal donatılara, resmi kuru, kuruluş, park ve yeşil alanlara yakındır. Belediyenin ve diğer kurumların sağladığı altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır,1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 4 (A-4) katlı yere ve imar yoluna isabet etmektedir.
Satış Şartları:
1.Satış 22/07/2019 günü 14.00-14.10 saatleri arasında Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa 23/08/2019 günü 14.00-14.10 saatleri arasında Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda ikinci açık artırma yapılacaktır. Birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerinin % 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
Elektronik ortamda teklif vereceklerin teminatını Vakıflar Bankası TR930001500158007300706469 numaralı hesaba yatırmaları gerekmektedir.
2.Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin %20’si nispetinde pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Hissesi % 20 den az olan hissedarlarda ihaleye katılabilmek için hissesi ile % 20 arasındaki kısım için aynı işlemi yapmaları gerekmektedir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir. %o 5,69 Damga vergisi, % 18 KDV, %o 20 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir, satıcılara ait olan tellaliye harcı dağıtım tablosunda hisseleri oranında taraflara yükletilmek üzere ihale sonrası alıcı tarafından yatırılacaktır, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3.İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin ( * ) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özelliklefaiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile ( 15 ) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır, aksi taktirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.
4.Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunun 133.maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5.Şartname ilan tarihinden itibaren herkesi görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilecektir.
6.Satışa iştirak edenleri şartnameyi görmüş ve içeriğini kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/27 Satış sayılı dosya numarasıyla dairemize başvurmaları ilan olunur.12/06/2019 ( İ.F.K. 126(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR