İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sancaktepe Sarıgazi Mahallesi'nde 5 katlı bina icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00969903
Şehir : İstanbul / Sancaktepe
Semt-Mahalle : SARIGAZİ MAH. / SARIGAZİ
Kat Sayısı : 5
: 225
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 24.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/1223 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
10.06.2019 14:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ

2014/1223 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Sancaktepe İlçe, Sarıgazi Mahalle/Köy, 725 Ada, 6 Parsel, 351,45 m2 yüz ölçümlü ana taşınmaz ve üzerinde kurulmuş, Aydın Sokağından 19, Tamer Sokağından 14 sokak kapı nolu ana taşınmazın tamamı. Parsel üzerinde zeminde 225 m2 alanda kurulmuş zemin + 4 normal kattan ibaret 5 katlı, ayrık nizamda betonarme karkas bina mevcut olup dış cephesi çıtalı mozaik ve düz sıvalı, üzeri çatı üstü kiremit ile kaplıdır. Binaya her iki yoldan yan cepheden zemin kattan demir doğramalı camekanlı kapıdan girilmekte olup katlar arası mozaik basamaklı ve demir korkuluklu merdivenleri vardır. Bina zemin kattan sonra iki yol ve giriş cephesinde 1.00 m kadar çıkmalı olup zemin katta Tamer Sokağı cephesinde üzerin kafes kepenk ile muhafazalı depo, Aysun sokağı cephesinde bir ve normal katlarda mesken olarak kullanılan ikişer daire vardır. Binada elektrik, su ve doğalgaz girişi tesisatı mevcuttur. Dairelerde giriş holü, koridor, mutfak, banyo, salon ve iki oda olup her biri 80 m2 kadardır. Dairelere ıslak zeminleri seramik, salon ve odaların zeminleri laminant ve ahşap kaplamalı, üzeri granit kaplı mutfak tezgahı ve dolapları, banyoda duşa kabin, klozet ve lavabo vardır. Dairelerin kapıları ahşap, pencereler pvc doğramalı ve zemin kat pencereleri demir parmaklık ile muhafazalı ve bazı dairelerin cümle giriş kapıları çelik kapı olup normal kat dairelerin salon önünde duvar korkuluklu balkonları vardır. Dairelerde elektrik, su ve doğalgaz kat kaloriferi tesisatı mevcuttur.

Adresi : İstanbul İl, Sancaktepe İlçe, Atatürk (Sarıgazi) Mahalle,Uysal Cad., Aysun Sok., No:19
Yüzölçümü : 351,45 m2
İmar Durumu : 6 parsel sayılı yer; 15/02/2010 t.t.'li 1/1000 ölçekli Sancaktepe uygulama imar planında, TAKS:0,40 KAKS:0,70 H:4 kat irtifalı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 1.550.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/05/2019 günü 14:40 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 10/06/2019 günü 14:40 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK 127 Md. GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ:Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/1223 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR