ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun/Çarşamba'da bina icradan satılıktır (hisse satışı)

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01025590
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : KİRAZLIKÇAY MAH. / ÇARŞAMBA
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 15.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1180 ESAS
Muhammen Bedeli
:
198,067 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
02.10.2019 14:45
Satış Yeri
:
Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ
2018/1180 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 241 Ada, 3 Parsel, KİRAZLIKÇAY Mahalle/Köy, Çarşamba Merkez Kirazlıkçay Mah. 241 Ada 3 Nolu Parsel tapu kaydında 1.733,00 m2'dir. Çarşamba Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde Çarşamba Belediyesi imar planı üzerinde yapılan incelemede parselin Değirmenbaşı caddesi cephesi ve arka cephesinin Ayrık Nizam Beş Kat (A-5),parselin bu iki imar nizamı arasında kalan alanının ise Ayrık Nizam Dört Kat (A-4),konut alanına tahsisli olduğu tespit edilmiştir.Parselin imar planında 555,00 m2 yola tahsisli alanının olduğu bilgisi Çarşamba Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde Çarşamba Belediyesi İmar Planından edinilmiştir.Parselin Ayrık Nizam Beş Kat (A-5) imarlı alanının 803,00 m2,Ayrık Nizam Dört Kat (A-4) 375,00 m2 olduğu bilgisi Çarşamba Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde Çarşamba Belediyesi İmar Planından edinilmiştir. Parsel üzerinde 2 adet 3 katlı betonarme karkas inşaat tarzında yapı bulunmakla, yapılardan 2. si satışa konu edilmemektedir. 241 ada 3 nolu parsel üzerinde 3 katlı betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış yapıdır.Yapının üç katı da 144,00 m2 alana sahiptir ve tüm katları mesken olarak kullanılmaktadır.Yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.Yapının dış cephe doğramaları pvc doğramadır. Yapının meskenlerinin iç cephe duvarları ve tavanı sıvalı ve boyalıdır.Yapının giriş kapısı demir doğrama kapıdır.Yapı çatısızdır. 241 ada 3 parsel taşınmazın 11200/110912 hissesi satışa konu edilmektedir.


Adresi : Kirazlıkçay Mh. ÇARŞAMBA SAMSUN
Kıymeti : 198.067,52 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 04/09/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 02/10/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, (taşınmazdan doğan ipotek borcunun ödenmesi gereken durumlar hariç) taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1180 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR