ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Çarşamba'da 2 katlı bina icradan satılıktır

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908556
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : HASBAHÇE MAH. / ÇARŞAMBA
Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/711 Talimat
Muhammen Bedeli
:
275,953 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
27.02.2019 15:30
Satış Yeri
:
Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA
İCRA DAİRESİ

2018/711 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 671 Ada, 16 Parsel, HASABAHÇE Mahalle/Köy, Kıymet taktirine konu Çarşamba Merkez Hasabahçe Mah. 671 Ada 16 Nolu Parsel tapu kaydında 310,03 m2'dir. Çarşamba Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde Çarşamba Belediyesi imar planı üzerinde yapılan incelemede parselin Ayrık Nizam İki Kat (A-2,TAKS:0.30,E:0.60) konut alanına tahsisli olduğu tespit edilmiştir.Parselin Belediye imar planında yola tahsisli alanının olmadığı bilgisi Çarşamba Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde Çarşamba Belediyesi İmar Planından edinilmiştir.Parsel üzerinde 2 katlı betonarme karkas inşaat tarzında bir yapı bulunmaktadır.Parselin komşu parsellerle şuululuk durumu yoktur. Bu parsel mahallenin merkezi yerlerinden birinde olup meskun bir alanda yer almaktadır.Parsel ilçenin merkezine uzak mesafededir.İlçenin merkezi yerlerinden biri olan doğuyaka meydanına harita üzerinde kuş uçuşu 1200 metre,Çarşamba Adliyesine harita üzerinde kuş uçuşu 1550 metre mesafededir.Parsel tapu kaydında iki katlı betonarme bina ve arsası niteliği taşımaktadır.Çarşamba Belediyesi ve Samsun B.Şehir Belediyesinin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.Taşınmazda yol,altyapı,elektrik hizmetleri vardır.Yanında ve çevresinde bina,market mevcuttur.2 katlı betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış yapı bulunmaktadır.Yapının zemin katı 110,00 m2,1.katı 142,00 m2 alana sahiptir ve her iki katı da mesken olarak kullanılmaktadır.Çarşamba Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre yapının 28.03.2013 tarih ve 2013/024/2676 sayılı yapı kullanma izin belgesi vardır.Yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Yapının dış cephe doğramaları pvc doğramadır. Yapının zemin katının dış cephe doğramaları demir korkulukludur. Yapının 1.kat balkonu camlı alüminyum doğrama ile kapatılmıştır.Yapının iç cephe duvarları ve tavanı sıvalı ve boyalıdır.Yapı çatılıdır.
Adresi :Hasabahçe Mh. Çarşamba SAMSUN
Kıymeti : 275.953,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 30/01/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 27/02/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/711 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR