ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Çarşamba'da 2 katlı betonarme bina icradan satılıktır

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064835
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : AĞCAGÜNEY MAH. / ÇARŞAMBA
Kat Sayısı : 2
: 275
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/310 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
181,614 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
20.12.2019 15:15
Satış Yeri
:
ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ-Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA
İCRA DAİRESİ

2018/310 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 208 Parsel, Y.AĞCAGÜNEY Mahalle/Köy, DÜZDAĞ MEVKİİ, Y.Ağcagüney mah. 208 Nolu Parsel tapu kaydında 275 m2'dir. Parselin İmar Durumu plansız alan dışında kaldığı ve Çakmak Barajı Koruma Alanı Sınırları içerisinde Mutlak Koruma alanında kaldığı belirtilmiştir. Parsel üzerinde iki katlı betonarme yapı bulunmaktadır. Parsel üzerinde iki katlı betonarme inşaat tarzında bir yapıdır. Zemin kat 210 m2, 1.kat 190 m2 alana sahiptir. Zemin katı depo, müştemilat ve odun atölyesi olarak, 1.kat mesken olarak kullanılmaktadır. Zemin kat dış cephe doğramaları ahşap doğramadır. Zemin katın arka cephesi hariç dış cephesi sıvalı ve boyalıdır arka cephesi sıvasız ve boyasızdır. 1.katın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. 1.katın dış cephe doğramaları pvc doğramadır. 1.kat giriş kapısı ahşap kapıdır.Yapı giriş kapısı demir doğrama kapıdır.Yapı ahşap taşıyıcılı oluklu sac çatılıdır.
a)Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğünün 22.10.2018 tarih ve 724101 sayılı yazısı ile anılan taşınmaz yönünden "...Y.Ağcagüney Köyü 208 parsel nolu taşınmazda kurumumuzun herhangi bir kamulaştırma işleminin bulunmadığı tespit edilmiştir. Bu nedenle söz konusu taşınmazların icra yolu ile satışlarında Bölge Müdürlüğümüz açısından bir sakınca görülmemiştir" şeklinde cevap verildiği,
b)Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'nın (Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı) 19.10.2018 tarih ve 898/10172 sayılı yazısı ile "...Y.Ağcagüney Köyü, 208 parsel nolu parsel ise Mutlak Koruma Alanı sınırı içinde olduğu, bu kapsamda kalan parselle ilgili olarak 28.10.2017 tarih ve 30224 sayılı Resmi Gazetede Yayımlanarak yürürlüğe giren İçme-Kullanma Suyu Havzalarının Korunmasına Dair Yönetmelik'in Mutlak Koruma Alanı Başlıklı 9. maddesi şartlarına uyulması taktirde satışında sakınca bulunmamaktadır" şeklinde cevap verildiği anlaşılmakla, yukarıda yazılı hususların satış ilanında belirtilmesine karar verilmiştir.
Adresi : Y.AĞCAGÜNEY ÇARŞAMBA SAMSUN
Kıymeti : 181.614,01 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 21/11/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 20/12/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri :ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ-Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, (taşınmazdan doğan ipotek borcunun ödenmesi gereken durumlar hariç) taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/310 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR