SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Erenler'de 3 katlı bina icradan satılıktır

SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051419
Şehir : Sakarya / Erenler
Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 15.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4357 ESAS
Muhammen Bedeli
:
416,752 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
26.12.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
3. İCRA DAİRESİ

2017/4357 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Erenler İlçe, Çiftlik Mevkii, 4841 Parselde kayıtlı, 1016. Sokak No:16 adresinde bulunan 208,60 m² alana sahip arsa vasfındaki taşınmaz. Topografik olarak düz, geometrik olarak dikdörtgen bir yapıya sahip, hali hazırda üzerinde yaklaşık 35-40 yıllık, 354 m² inşaat alanına sahip bodrum üzeri 3 katlı betonarme yapı mesken bina bulunmakta, çatısı shingle kaplı, sıvalı boyalı, bodrum katı kapı ve pencereler demir doğrama depo olarak kullanılmakta, 1. ve 2. kat meskenlerde 3 oda, salon, mutfak, banyo tuvalet ile balkon bulunmakta, mesken giriş kapısı çelik kapı, pencereler pvc kapılar ağaç doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, doğalgaz ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumda, çatı katında 1 oda, açık mutfak salon, lavabo wc, yatak odasında ebeveyn banyo ile teras balkon bulunmakta, pencereler pvc kapılar ağaç doğrama, ahşap lambri tavan doğalgaz ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır. meskun mahal içinde, ulaşım imkanları iyi, elektrik, yol, su vb. her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı olarak güney yönünde Yücel Ballık Ortaokuluna 80 metre ve Erenler caddesine 100 metre, doğu yönünde Emniyet Müdürlüğüne 300 metre, batı yönünde Erenler Belediye Başkanlığına 570 metre mesafededir. Arazi metrekare birim değer fiyatının 1.000 TL/m²olduğu tespit edilmiştir. Bina yapı değeri 208.152,00 TLdir.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Konut Alanında kalmakta, ayrık nizam 2 kat (A-2), TAKS:0.40 yapı şartlarına tabi,
Kıymeti : 416.752,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 26/12/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4357 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR