GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Şahinbey/Ulaş Mahallesi'nde 3 katlı bina icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910346
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : ULAŞ MAH. / ŞAHİNBEY
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/107552 Esas
Muhammen Bedeli
:
231,759 TL
Birinci Satış Günü
:
13.02.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
11.03.2019 11:20
Satış Yeri
:
Gaziantep Adalet Sarayı Mezat SalonuŞehitkamil // GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2016/107552 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa Konu Taşınmaz; Kayıtlara ve Bilirkişi Raporlarına Göre; Borçlu adına kayıtlı; Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Ulaş Mah., Leylekderesi Mevkii, 14 Cilt, 1302 Sayfa, 3100 Ada, 9 Parselde Kayıtlı, 135,95 m² Yüzölçümlü, Arsa Vasıflı Tam Hisseli Taşınmazdır. Taşınmaz 87229 nolu sokağa cephelidir, Tapu kayıtlarında arsa olarak belirtilmiş ise de, Taşınmazın üzerinde yapılı kısmi bodrum kat+zemin kat+1 normal kattan oluşan 3 katlı bir yapı bulunmaktadır. Bodrum katta bulunan demir kapılı 2 oda depo olarak kullanılmakta olup duvarları boyasız,tabanlar şap yapılıdır. Zemin ve 1.normal katlarda bulunan meskenler 3 oda,antre,mutfak,banyo ve wc bölümler bulunmakta olup meskenlerin oda,antre duvarları sıvalı ve boyalı,mutfak,banyo ve wc duvarları fayans yapılıdır. Mesken tabanları komple seramik yapılıdır. Meskenin iç kapıları ahşap,dış pencereler pvc doğramadır. Zemin kat pencerelerde demir korkuluklar vardır. Bodrum kat 25 m²,zemin kat 130 m², ve 1.kat 140 m² olmak üzere yapının toplam inşaat alanı 295,00 m²'dir. Yapının yaklaşık 15 yıllık olduğu görülmüş olup yıpranma payı yapının tamamlanma oranı da göz önünde bulundurularak % 20 olarak alınmıştır. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Binanın elektrik ve suyu mevcut olup mesken soba ile ısıtılmaktadır. Taşınmaz, Fatih Sultan Mehmet İlköğretim okulunun 750 m doğusunda, yeşilvadi parkının 1,4 km kuzeyinde, Alparslan ortaokulunun 400m kuzeyinde bulunmaktadır. Yer aldığı bölge şehrin düzensiz gelişen ve çarpık kentleşmenin olduğu bir bölgesinde olup ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır. Şehir merkezine 3,5 km mesafededir.
DİKKAT: İhale Katılımcıları ve Muhtemel Alıcıları tüm açıklamaları, şerh-irtifak-beyanlar hanesindeki bilgileri ve neticelerini baştan kabul etmiş sayılırlar...

Adresi : Ulaş Mah. 87229 Nolu Sok. No:37 Şahinbey / GAZİANTEP

Yüzölçümü : 135,95 m2

Kıymeti : 231.759,00 TL

KDV Oranı : %18

İmar Durumu : İmar Planında; bitişik nizam iki katlı konut yapı adasına gelmektedir.İmar parselidir.

Kaydındaki Şerhler : Şerh-Beyan-İrtifak Hanesinde: Herhangi bir şerh beyanları bulunmamaktadır. Taşınmaz dosyamızdan 1.Dereceden İpoteklidir ve satış hazırlama tarihi itibariyle taşınmaz kaydı üzerinde başkaca icra dosya haciz şerhleri de bulunmaktadır.

1. Satış Günü : 13/02/2019 günü 11:20 - 11:30 arası

2. Satış Günü : 11/03/2019 günü 11:20 - 11:30 arası

Satış Yeri : Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // GAZİANTEP

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/107552 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.04/12/2018

İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
*** İş bu satış gazete ilanı tebliğ yapılamayan tüm ilgililere ve taraflara tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR