DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Pamukkale Akköy'de 76 m² bina ve müştemilatı icradan satılıktır

DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01102474
Şehir : Denizli / Pamukkale
Semt-Mahalle : AKKÖY MAH. / AKKÖY
: 76
Yayınlandığı Gazeteler

DENİZLİ 17.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3116 Esas
Muhammen Bedeli
:
152,336 TL
Birinci Satış Günü
:
17.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
9. İCRA DAİRESİ


2019/3116 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçe, 129 Ada, 5 Parsel, AKKÖY Mahalle/Köy, Arsa vasıflı taşınmaz doğu yönünde 20 m lik imar yoluna,kuzey,güney ve batı yönlerinde komşu parsellere cephelidir.Taşınmaz üzerinde 1 adet müştemilatı oan yığma bina bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde bulunan bina, 76 m2 brüt alanına sahip 2+1 kullanım tertibindedir. Yığma taşıyıcı sisteme sahip taşınmazdır. Salon+mutfak+yatak odası+çocuk odası+banyo+wc den oluşmaktadır.Dış duvarlar sıva üzeri boyalıdır.İç duvarlar sıva üzeri duvar kağıdı veya sıva üzeri boyalıdır. Odalarda zeminler laminant parke,tavanlar ahşap kaplamadır.Islak zeminler ve duvarlar seramik kaplama, davanlar sıva üzeri boyalıdır.Mutfak dolabı mdf-lam,tezgah ise mermerdir. Bina giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar amerikan panel kapı, pencereler ise plastik doğ.dır.Taşınmazın arka tarafında yaklaşık 10 mf odun,kömür ve depo amaçlı müştemilat vardır.Akköy merkezine yakın konumda,Pamukkale ilçe merkezine 25 km mesafededir.
Adresi : Akköy Mah. Turgut Özal Cad. No:22Pamukkale / DENİZLİ
Yüzölçümü : 501 m2
İmar Durumu : Var , Komşuya mesafesi 3 m , İnşaat tarzı İmar planı konut alanı içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 152.336,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 17/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3116 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR