OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmaniye/Hasanbeyli'de 4 katlı bina ve arsası icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037138
Şehir : Osmaniye / Hasanbeyli
Kat Sayısı : 4
Bir Kattaki Daire : 1
: 132
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/363 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
390,318 TL
Birinci Satış Günü
:
23.09.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
23.10.2019 15:00
Satış Yeri
:
Osmaniye Adliyesi Baro Toplantı Salonu Merkez/OSMANİYE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ
2018/363 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Osmaniye İl. Hasanbeyli İlçe, 111 Ada, 7 Parsel. MERKEZ Mahalle/Köy.
Heyik Mevkii, Satışa konu iki katlı betonarme ev ve arsa vasıflı 604,12 m2 Yüzölçümlü arsa üzerinde 3/A yapı sınıfında betonarme yapı tarzında Bodrum kat,zemin kat,2 normal kat ve çatı olmak üzere 4 kat olarak inşa edilmiştir.Mimari projesine göre zemin kat ve 1 normal kat olmak üzere toplam 2 kat olarak projelendirilmiştir. Bodrum katta ortak alan zemin kat 1. kat ve 2. katta birer adet mesken vasıflı simetrik taşınmaz bulunmakta olup her biri salon.2 adet oda,mutfak,antre,hol.wc,banyo ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup yaklaşık brüt alanı 132 m2 kullanım alanına sahiptir.Dairelerin giriş kapısı ahşap kapı.iç kapılar ahşap.pencereler pvc malzemedir.tüm hacim zemin kaplamaları karo seramik olup.salon ve iki adet oda duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır.balkon zemin kaplaması seramik olup duvarları ince sıva üzeri boyalıdır.Mutfak,banyo,duş,wc zemin ve duvar kaplamaları seramiktir.Banyoda lavabo ve klozet mevcuttur.Mutfak dolapları ahşap olup tezgah mermerdir.Taşınmaz ısıtma sistemi sobalıdır.
Adresi : Hasanbeyli Köyü 111 Ada 7 Parsel Hasanbeyli / OSMANİYE
Yüzölçümü : 604,13 m2
Arsa Payı : Tapu Kaydında olduğu gibidir
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı A-2 Konut Alanı+Yol

Kıymeti :390.318,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 3402 Sayılı Kanunun Eki inci Maddesine tabidir
1. Satış Günü : 23/09/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 23/10/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Osmaniye Adliyesi Baro Toplantı Salonu Merkez/OSMANİYE

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/363 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/08/2019
(İİK m. 126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR