BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Yunuseli'de dört katlı bina icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00967821
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : YUNUSELİ MAH. / YUNUSELİ
Kat Sayısı : 4
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 400
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 22.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2643 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
574,869 TL
Birinci Satış Günü
:
16.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
12.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2018/2643 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 6698 Ada, 10 Parsel, YUNUSELİ Mahalle/Köy, Tapu kaydına göre arsa Nolu Bağımsız Bölüm
Tapu kaydı :Talimat Konusu Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Yunuseli Mahallesi 6698 ada 10 parsel nolu 363,40 m² yüzölçümlü, “Arsa” vasfındaki taşınmazın 1/1 hisse ile borçlu adına kayıtlı olduğu anlaşılmıştır.
İmar Durumu:Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Yunuseli Mahallesi 6698 ada 10 parselin B.Ş.BEL. B.Ş.K. 29.07.2010 – 700/16021071/203 ile onaylı 1/1000 Ölçekli Havaalanı Kuzeyi Yunuseli Arası Yerleşimi 4. Bölge Uygulama İmar Planı kapsamında olduğu tespit edilmiştir.
Mahalli durumu: Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Yunuseli Mahallesinde 660. Sokağa cepheli olduğu tespit edilmiştir. Ancak fiiliyatta taşınmazın üzerinde yer alan bina girişinin komşu parsel olan 6 ve 7 nolu parsellerin üzerindeki yoldan ulaşımla Taşköprü Caddesinden olduğu anlaşılmaktadır.Talimata konu taşınmaz Yunuseli Mahallesi, Taşköprü Caddesi No:3 adresinde yer almaktadır. Taşınmaz kuş uçuşu Fuat Kuşçuoğlu Caddesine 50 m, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarına 1,30 km, Sanayi Caddesine 3,50 km, Bursa Heykel Merkezine 8,78 km mesafede yer almaktadır. Taşınmazın etrafında bitişik nizam 2-3 katlı binalar meskun halde bulunmaktadır. Talimat konusu taşınmaz üzerinde bodrum kat, zemin kat, 1. Kat ve 2. Kat olmak üzere 4 katlı 15-20 yıllık betonarme binanın taban alanının 90,51 m² olduğu ve 4 katlı binaya bitişik yaklaşık 84,00 m² taban alanlı sundurmanın bulunduğu tespit edilmiştir. Binanın zemin katın taban alanının 90,51 m², 1. Kat ve 2. Katın taban alanının çıkmadan dolayı 110,00 m² olduğu tespit edilmiştir.Binanın güney cephesinde avlu bulunmakta olup avluya giriş zemin kattan sağlanmaktadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Binanın 3/A sınıfı gurubu yapılardan olduğu, sundurmanın 1/A sınıfı grubu yapılardan olduğu tespit edilmiştir.Keşif günü yapılan incelemede 4 katlı binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı, bina giriş kapısı demir doğramalı ve camlı, çatısı sandviç panel kaplıdır. Binanın bodrum katı yaklaşık 25,00 m² olup bina girişinin sağ tarafında yer alan merdivenlerden inilerek ulaşılmaktadır. Binada yer alan zemin kattaki daire kiracı tarafından kullanılmakta olup giriş holü, mutfak, salon, 3 oda, banyo + wc’den oluşmaktadır. Dairenin duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, oda zeminleri laminant parke kaplı, pencereleri pvc doğramalı ve camlı, oda kapıları ahşap beyaz boyalı, mutfak alt üst hazır kapaklı dolap olup tezgah mermerdir. Banyo + wc’nin zemini ve duvarları seramik kaplıdır.Söz konusu dairenin ısıtma sistemi doğalgaz sobalıdır. 1. kattaki daire kiracı tarafından kullanılmakta olup giriş holü, mutfak, salon, 3 oda, banyo, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, oda zeminleri laminant parke kaplı, pencereleri pvc doğramalı ve camlı, oda kapıları beyaz boyalı, mutfak alt üst hazır kapaklı dolap olup tezgah mermerdir. Banyo ve wc’nin zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Söz konusu dairenin ısıtma sistemi doğalgaz kombili ve kalorifer peteklidir. 2. kattaki daire halihazırda boş olup giriş holü, mutfak, salon, 3 oda, banyo, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Binanın yanında bulunan tek katlı sundurmanın dış cephesi sıvasız ve boyasız tuğla duvar olup çatısı trapez saç kaplıdır.
Kıymeti : 574.869,44 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 16/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 12/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2643 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR