BURSA 6. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Osmangazi/Yenikaraman'da üç katlı bina mahkemeden satılıktır

BURSA 6. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078706
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : YENİKARAMAN MAH. / HÜRRİYET
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Soba
: 101
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
312,867 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
23.01.2020 14:00
Satış Yeri
:
Bursa 6. Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdür Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
6. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU


2019/1 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmazBursa ili Osmangazi İlçesi Yenikaraman Mahallesi 693 ada 17 parselde kayıtlı taşınmazdır. Taşınmaz, zemin, birinci ve 2. kat olmak üzere 3 katlı mesken vasıflı, kargir inşaat tarzında yapılmış dış cephesi sıvalı ve boyalı zemin kat %55 birinci ve ikinci katlar %40 yıpranma paylı bakımlı bakımsız yer yer harap halde 3 katlı binadır. Zemin kat hol, salon, 2 oda mutfak banyo ve tuvalet mahallerinden ibaret olup 101.30 m²'lik oturma alanlı doğal gaz ile soba ile ısınır. Birinci kat girişte mutfak, hol 3 oda ve ayrıca merdiven sahanlığında bir oda banyo tuvalet ve balkon mahallerinden ibaret 101.30 m²'lik oturma alanlı, doğalgaz soba ile ısınır. İkinci kat girişte mutfak salon 3 oda, salon banyo ve tuvalet mahallerinden ibaret 105 m²'lik oturma alanlı doğalgaz soba ile ısınır. çevresinde genelde 3-4 katlı konut yapıları ile meskun, şehir merkezine uzak olmakla beraber toplu ulaşım araçları ile şehir merkezine ve şehrin diğer bölgelerine ulaşımın devamlı ve kolay olduğu, yakın çevresinde eğitim, sağlık, cami ve alış veriş merkezlerinin bulunduğu, kamu kurum ve kuruluşlarının tüm imkanlarından eksiksiz olarak faydalandığı her türlü alt yapısı mevcut bir bölgede bulunmaktadır.
Adresi : Bursa / Osmangazi İlçesi Yenikaraman Mahallesi 693 ada 17 Parsel
Yüzölçümü : 146,89 m2
Arsa Payı : Hisseli
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Hürriyet - Adalet - İstiklal - Soğukkuyu - Karaman Mahalleleri uygulama imar planı değişiklikleri kapsamında H:6.50 Blok Nizam yapılaşma koşullu konut alanında ve kısmen yol alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 312.867,70 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 23/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Bursa 6. Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdür Odası
( BAM Binası 6. kat C Blok )

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR