BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Osmangazi/Sırameşeler'de iki katlı bina mahkemeden satılıktır

BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064152
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : SIRAMEŞELER MAH. / ALEMDAR
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Soba
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/34 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
189,180 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
25.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
BURSA 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI(BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ C.BLOK KAT:7)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/34 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; Bursa İli, Osmangaz iİlçesi , Sırameşeler Mahallesi ,2507ada,21parsel sayılı 80.00m2 yüzölçümünde,Tapuda arsa vasfıyla kayıtlı taşınmazın ,üzerinde zemin ve Birinci Normal kat olmak üzere toplam2 katlı ,dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalı , bina girişi yağlı boyalı demir doğrama kapılı , kiremit örtülü ahşapçatılı yaklaşık30-35 yıllık%30 yıpranma bina bulunan taşınmaz olduğu görülmüştür.
Zemin kat: Hol ,2 oda, tuvalet , holde mutfak mahallerinden ibaret 65m2 alanlı , yerler hol , mutfak , banyo , tuvalet gibiıslak mahaller seramik ,odalar mineflo yer döşeme kaplaması ,duvarlarbanyo ve tuvalet yarıya kadar fayans duvar kaplaması , diğer mahal duvarları plastik badana , kapılar yağlı boyalı ahşap pres kaplama , pencereler PVC plastik doğrama , mutfak tezgahı mermer, tezgah altında ve tezgah üstünde dolap olmayıp soba ile ısınmalıdır.
Birinci kat Daire : Arka bahçeden beton merdivenden çıkılan birinci kat Hol , salon 2 oda, tuvalet ,mutfak ve balkonmahallerinden ibaret 65m2 alanlı , yerler hol , mutfak , banyo , tuvalet gibiıslak mahaller seramik ,odalarlaminat parkeyer döşeme kaplaması ,duvarlarbanyo ve tuvalet yarıya kadar fayans duvar kaplaması , diğer mahal duvarları plastik badana , tavanlarlambiri kaplı , kapılar yağlı boyalı ahşap pres kaplama , pencereler PVC plastik doğrama , mutfak tezgahı mermer, tezgah altında dolap mevcut soba ile ısınmalıdır.
Adresi : Sırameşeler Mahallesi , 28.Gül Sokak.No:4 Osmangazi / BURSA
Yüzölçümü : 80,00 m2
Arsa Payı : Paylı mülkiyet
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli , Soğanlı Bulvarı Kuzeyi SağlıklaştırmaDönüşüm amaçlıUygulama İmar Planı Revizyonu kapsamındaüzerinde çekme mesafeleribulunan E:0.90, Hmax:9.50m 3kat Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 189.180,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/11/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 25/12/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : BURSA 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI(BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ C.BLOK KAT:7)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/34 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR