BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Osmangazi/Selamet'te 79 m² tak katlı bina mahkemeden satılıktır

BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024415
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : SELAMET MAH. / BAHAR
Kat Sayısı : 1
: 122
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA''DA MEYDAN 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/17 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
193,315 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
Bursa 4. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/17 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Bursa İli , Osmangazi İlçesi ,Selamet Mahallesi ,1144 Ada 5 Parsel sayılı taşınmaz 2.Kurtuluş sokak , 31 kapı numarasında ve üzerinde girişte sağda ekonomik değeri olmayan lavabo-tuvalet girişte solda tek katlı 10.85 m2 alanlı mutfak , banyo mahallerinden ibaret kiremit örtülü ahşap çatılı bina ile tek katlı hol , 3 oda manallerinden ibaret 68.55m2 alanlı , kiremit örtülü ahşap çatılı , dış cehesi sıvalı ve boyalı yağlı boyalı ahşap giriş kapılı halihazırda boş bakımsız terk edilmiş durumda 35-40 yıllık %40 yıpranma paylı bina bulunan taşınmaz olduğu görülmüştür.Taşınmazın çevresi genelde 2-3 katlı mesken binalar ıile meskun , şehir merkezine uzak mesafede olmakla beraber , Şehir merkezi ile şehrin diğer bölgelerine toplu ulaşım araçları ile ulaşım imkanlarının olduğu , Belediye ile kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetlerinden eksiksiz olarak yararlanmakta olansağlık , eğitim , alış veriş yerleri, camigibi hertürlü sosyal tesislere yakınsu , kanalizasyon, telefon, elektrik v.s. gibi her türlüalt yapı mevcutolanbir bölgede bulunmaktadır.
Adresi : Selamet Mahallesi 2.Kurtuluş Sokak No:31-Osmangazi
Yüzölçümü : 122,19 m2
Arsa Payı : Paylı Mülkiyet
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Kentsel Dönüşüm Sağlıklaştırma projesiBahar-Koğukçınar Uygulama İmar Planı kapsamında kısmen yoldakısmmende park alanındakalmakta
Kıymeti : 193.315,20 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 25/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 21/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Bursa 4.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/17 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR