BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/İstiklal'de üç katlı binanın hissesi icradan satılıktır

BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01066905
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : İSTİKLAL MAH. / HÜRRİYET
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 352
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 16.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3530 ESAS
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
16.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
13. İCRA DAİRESİ
2018/3530 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa ili, Osmangazi ilçesi, İstiklal Mahallesi, 1190 ada, 211 parsel, 107,79 m² yüzölçümlü, "BAHÇELİ EV VE ARSA" niteliğindeki taşınmazın, 1/4 hissesi bir borçluya , 3/8 hissesi bir borçlu aittir. Sadece bu iki borçlunun 1/4 ve 3/8 hisselerinin satışı yapılacak olup diğer hissedara ait 3/8 hissenin satışı yapılmayacaktır.Ayrıca parsel üzerindeki bina 1190 ada 7 parsele 5,72 m² tecavüzlüdür. Dava konusu taşınmaza ait Yapı Ruhsatı bulunmamaktadır. Taşınmazın bulunduğu parsel bitişik nizamlı olup; binanın girişi kuzey batı istikametindedir. Bina betonarme karkas yapıda olup; zemin, birinci ve ikinci kat olmak üzere toplam 3 katlıdır. Bina parselin tamamına oturmaktadır. Dış kapısı demir doğrama olup, merdivenler mozaik kaplama, korkuluklar demir doğramadır. Zemin katta; antre, iç bahçe, dört oda, mutfak, banyo, hol ve tuvalet bulunmaktadır. Odaların zeminleri parke, ıslak alanların zeminleri seramik kaplıdır. Duvarlar saten boyalıdır. Zemin kat net olarak 94 m², brüt olarak 113,50 m² büyüklüktedir.Birinci katta; aydınlatma, salon, mutfak, dört oda, banyo, tuvalet ve hol bulunmaktadır. Salon ve odaların zeminleri parke, ıslak alanların zeminleri seramik kaplıdır. Duvarlar saten boyalıdır. Birinci kat net olarak 98 m², brüt olarak 117,50 m² büyüklüktedir.İkinci katta; aydınlatma, kapalı teras, oda ve tuvalet bulunmaktadır. Odanın zemini şap, duvarları plastik boyalıdır. Tuvaletin zemini seramik, duvarları plastik boyalıdır. Kapalı terasın zemin kaplaması mineflö olup, tavanın çelik çatı üzerine sandviç panel kaplıdır. İkinci kat net olarak 102 m², brüt olarak 121,00 m² büyüklüktedir.Bina toplam net 294 m², brüt olarak toplam 352 m² büyüklüğündedir. Binada zemin kat ve birinci katın ısıtma sistemi, doğalgaz kombilidir. İkinci katta ısıtma yoktur. Pencere doğramları PVC?dir. Söz konusu taşınmazın bulunduğu bina; yürüme mesafesiyle 1. Hürriyet Caddesine 60 m, Mudanya Yoluna 800 m, Metro İstasyonuna 900 m ve Acemler Kavşağına 1500 m uzaklıktadır. Kuş uçuşu mesafeyle şehir merkezine yaklaşık 5,5 km mesafededir. Belediyenin her türlü ulaşım ve altyapı imkânından faydalanabilecek bir konumda bulunmaktadır. Bina çevresinde market, iş yerleri, cami, okul, park vb. bulunmaktadır. Binanın bulunduğu yerde 3-4 katlı, bitişik nizamlı konut olarak kullanılan binalar bulunmaktadır. Osmangazi Belediyesinin 18/02/1988tarih ve 1349 yevmiye numarası ile Ahmet E. hissesi üzerinde 5 yıllık geçici inşaat şerhi bulunmaktadır.
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Hürriyet-Adalet-İstiklal-Soğukkuyu-Karaman Mahalleleri Uygulama İmar Planı değişiklikleri kapsamında, yan bahçe 3 m, Blok nizam, 3 kat konut bölgesinde kalmaktadır? denilmektedir.
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 19/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 16/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3530 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR