BURSA 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Osmangazi/İstiklal'de iki katlı bina mahkemeden satılıktır

BURSA 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909015
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : İSTİKLAL MAH. / HÜRRİYET
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Soba
: 112
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/38 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
180112 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.02.2019 14:00
Satış Yeri
:
Bursa 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BURSA 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/38 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Satışa konu Bursa ili Osmangazi İlçesi İstiklal Mahallesi 1207 Ada 3 Nolu parselde iki katlı bahçeli ev vasıflı taşınmazın inşaat tarzında, dış cehpesi sıvalı boyalı teras betondemir doğrama kapı girişli, 112,00 m² oturma alanlı yaklaşık 40 yıllık %60 yıpranma paylı bina olduğu, Zemin katta hol, 3 oda mutfak banyo, wc'de duvarlar yarıya kadar fayans kaplı, kapı ve pencereler ahşap ve kısmen pvc plastik doğrama, mutfakta mozaik set altı üstü dolaplar mevcut olup, ısınma soba ile sağlanmaktadır. boş ve bakımsız haldedir. 1. Katta antre hol, 3 oda banyo, wc'den ibaret olup, wc'de duvarlar yarıya kadar fayans kaplı, kapı ve pencereler ahşap ve kısmen pvc plastik doğrama mutfakta mozaik set altı üstü dolaplar mevcut olup, ısınma soba ile sağlanmaktadır. şehir merkezine uzak olup, ulaşımın kolay ve her türlü belediye alt ve üst hizmetlerinden yararlanma imkanı olan bir bölgede yer almaktadır.

Adresi : Bursa / Osmangazi / İstiklal Mahallesi / Kıbrıs Sokak/ No: 44 ve 44/A

Yüzölçümü : 90,36 m2

Arsa Payı : paylı mülkiyet

İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Hürriyet - Adalet- İstiklal Soğukkuyu - Karaman Mahalleleri Uygulama İmar
Planı Değişiklikleri Kapsamında

Kıymeti : 180.112,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : DOSYASINDA

1. Satış Günü : 07/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 07/02/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Bursa 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/38 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR