BURSA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Gülbahçe'de üç katlı bina icradan satılıktır

BURSA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00989790
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : GÜLBAHÇE MAH. / BAHAR
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
: 176
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 04.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/8676 ESAS
Muhammen Bedeli
:
154,576 TL
Birinci Satış Günü
:
21.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA
17. İCRA DAİRESİ
2017/8676 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 1296 Ada, 57 Parsel, GÜLBAHÇE Mahalle/ Köy,GÜLBAHÇE MAH. OSMANGAZİ / BURSA, 1296 ADA; 57 PARSEL
1.1-Taşınmazın Tapu Kaydı: OsmangaziTapu Müdürlüğü?nün tapu kayıt örneğine göre; Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Gülbahçe Mah., 1296 ada, 57 parselde, 83,22 m² tapu alanlı veniteliği '? İKİ KATLI KARGİR EV '?vasıflı taşınmazın tamamı borçluya ait olduğu kanuni payına İcrai Haciz Tesisi İşlemi yapıldığı belirtilmektedir.
1.2-İmar Durumu:Osmangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü?nden alınan verilere göre; Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Gülbahçe Mahallesi, 1296 ada, 57 parsel sayılı yer 1 / 1000 ölçekli Kentsel Dönüşüm Sağlıklaştırma Projesi Kapsamında Bahar - Koğukçınar Uygulama İmar Planı kapsamında kısmen konut alanında, kalan kısmı yol alanında kalmakta olduğu belirtilmektedir.
1.3-Mahalli Durumu: Kıymet takdiri yapılması istenilen ve tamamı borçluya ait olan taşınmaz Bursa ili, Osmangazi İlçesi, Gülbahçe Mahallesi,2. Kayalar Sokak, No: 2, adresinde, Bodrum Kat, Zemin Kat ve 1 Normal Kat olmak üzere toplam 3 katlı B.A. karkas nitelikte yapılmıştır. Yerinde yapılan ölçümlerde; bodrum kat net kullanım alanı 9,09 m², bodrum kat brüt kullanım alanı 10,00 m²;zemin katı net kullanım alanı 72,17 m², zemin katı brüt kullanım alanı 83,00 m²; 1. normal kat net kullanım alanı 72,17 m², 1. normal kat brüt kullanım alanı 83,00 m²; toplam net kullanım alanı 153,43 m², toplam bürüt kullanım alanı 176,00 m² olarak hesaplanmıştır. Yapının hâlihazır durumu ve diğer teknik özellikleri ise aşağıda belirtilen şekilde tespit edilmiştir. Borçlu tarafından kullanılan taşınmazın, Zemin Katı; mutfak, 2 adet oda, hol, banyo-wc ve 1. normal kat iç merdiveni mahallerinden teşkil edilmiş olup; 2 adet odanın zemin kaplaması laminant parke, mutfak ve hol alanının zemin kaplaması seramik kaplama olup duvarlar sıva üzeri boyalıdır. Mutfakta alt-üst dolap arasında mermerit tezgâh bulunmaktadır. Banyo-wc zemin duvar kaplamaları seramik kaplamadır. Taşınmazın giriş kapısı camlı demir profil kapı olup, iç kapıları ahşap panel kapıdır. Pencereler alüminyum profildir.
1.Normal Katı; salon, 2 adet oda, hol, mutfak, banyo ve wc mahallerinden teşkil edilmiş olup; 2 adet oda ve salonun zemin kaplaması laminant parke; mutfak ve hol alanının zemin kaplaması seramik kaplama olup duvarlar sıva üzeri boyalıdır. Mutfakta alt-üst dolap arasında mermerit tezgâh bulunmaktadır. Banyo ve wc zemin duvar kaplamaları seramik kaplamadır. İç kapıları ahşap panel kapı olup, pencereler çift camlı pvc profildir.
Binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı olup, boya uygulaması bulunmamaktadır. Parselin 3 yola cephesi bulunmaktadır. Bodrum katında tek hacimli yarım bodrum alanı bulunmaktadır.
Konu taşınmazın içinde bulunduğu parselde tüm katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle bitişik nizam 2-3 katlı yapılmıştır. Taşınmaz ilçe merkezine uzak konumda olup, belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın elektrik ve su abonelikleri mevcuttur.
1.4-Taşınmazın Kıymeti: Borçluya ait taşınmazın bulunduğu bölgelerdeki emsalleri, konumu, büyüklükleri, yapı sınıfı ve yapı özellikleri, yapılaşma durumu, ticari özellikleri, yapım yılları ve yıpranma payları, ulaşım ve tüm belediye altyapı hizmetlerinden yararlanma önceliği ile tüm çevresel etkilerde dikkate alınarak piyasa alım satım karşılaştırmalarına göre söz konusu taşınmazın kıymeti aşağıdaki gibidir.
Borçlunun Taşınmaz Üzerindeki Hissesi Oranı: 1 / 1 ' dir.
1296 Ada; 57 Parsel Nolu Taşınmazın Kıymeti;
a-Parselin Kıymeti; 83,22 m² x 800,00 TL/m² = 66.576,00 TL
b-1 adet 3 Katlı Yapının ( Konut )Kıymeti; 176,00 m² x 500,00 TL/m² = 88.000,00 TL
Taşınmazların Toplam Değeri:( a + b ):66.576,00 TL + 88.000,00 TL
= 154.576,00 TL ( Yüzellidörtbinbeşyüzyetmişaltı TürkLirası )
İmar Durumu : Osmangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü?nden alınan verilere göre; Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Gülbahçe Mahallesi, 1296 ada, 57 parsel sayılı yer 1 / 1000 ölçekli Kentsel Dönüşüm Sağlıklaştırma Projesi Kapsamında Bahar - Koğukçınar Uygulama İmar Planı kapsamında kısmen konut alanında, kalan kısmı yol alanında kalmakta olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 154.576,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 21/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 19/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok ----------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8676 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR