BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Elmasbahçeler'de üç katlı binanın 1/4 hissesi icradan satılıktır

BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091795
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : ELMASBAHÇELER MAH. / ULUMAHALLE
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Soba
: 311
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MARMARA 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/13304 ESAS
Muhammen Bedeli
:
82,348 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.06.2020 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
13. İCRA DAİRESİ
2015/13304 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
1.1-Taşınmazın Tapu Kaydı:
Osmangazi Tapu Müdürlüğünün 13.12.2017 tarih ve 54577 yevmiye nolu yazı ekindeki tapu kayıt örneğine göre; Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Elmasbahçeler Mah., 2188 ada, 2 nolu parselde, 144, 91 m² tapu alanlı, niteliğiEV ' vasıflı taşınmazın 1 / 4 hissesi satılacaktır.
1.3-Mahalli Durumu:
Kıymet takdiri yapılması istenilen ve 1 / 4 hissesi borçluya ait olan taşınmaz Bursa ili, Osmangazi İlçesi, Elmasbahçeler Mahallesi, 1. Yüksel Çıkmazı Sokak, No:23 adresinde, Bodrum Kat, Zemin Kat ve 1 Normal Kat olmak üzere toplam 3 katlı B.A. karkas nitelikte yapılmıştır.
Yerindeyapılan ölçümlerde yapının; bodrum kat net kullanım alanı 70,43 m², bodrum kat bürüt kullanım alanı 100,00 m²; zemin kat net kullanım alanı 70,43 m², zemin kat bürüt kullanım alanı 100,00 m²; 1.normal kat net kullanım alanı 86,95 m², 1.normal kat bürüt kullanım alanı 111,00 m²;
toplam net kullanım alanı 227,81 m², toplam bürüt kullanım alanı 311,00 m²olarak hesaplanmıştır. Yapının hâlihazır durumu ve diğer teknik özellikleri ise aşağıda belirtilen şekilde tespit edilmiştir.
Bodrum Kat; depo alanı olarak kullanılmakta olup, zeminlerde ve duvarlarda kaplama bulunmamaktadır.
Zemin Kat; salon, 2 adet oda, mutfak, hol, banyo ve wc mahallerinden teşkil edilmiş olup; salon ve 2 adet odanın zemin kaplaması laminant parke, mutfak ve hol alanının zemin kaplaması seramik kaplama olup, mutfak alanının duvarları seramik, diğer hacimlerin duvarları ise sıva üzeri boyalıdır. Tüm hacimlerin tavan duvar birleşimlerinde kartonpiyer uygulaması bulunmaktadır. Mutfakta alt-üst dolap arasında mermerit tezgâh bulunmaktadır. Banyo ve wc zemin duvar kaplamaları seramik kaplamadır. Arka cephesinde bahçe olarak kullanılan alan bulunmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı olup, iç kapıları ahşap panel kapıdır. Pencereler çift camlı pvc profil olup, ferforje uygulaması bulunmaktadır. Isıtma soba ile yapılmaktadır.
1.Normal Kat; salon, 2 adet oda, mutfak, antre, hol, banyo, wc ve 1 adet balkon mahallerinden teşkil edilmiş olup; salon ve 2 adet odanın zemin kaplaması laminant parke, mutfak ve hol alanının zemin kaplaması seramik kaplama olup, hacimlerin duvarları ise sıva üzeri boyalıdır. Tüm hacimlerin tavan duvar birleşimlerinde kartonpiyer uygulaması bulunmaktadır. Mutfakta alt-üst dolap arasında mermerit tezgâh bulunmaktadır. Banyo ve wc zemin duvar kaplamaları seramik kaplama olup, banyoda duş kabin bulunmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı olup, iç kapıları ahşap panel kapıdır. Pencereler çift camlı pvc profildir. Isıtma soba ile yapılmaktadır.
Binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıva üzeri boyalı olup, taşınmazın ana giriş kapısı camlı demir profildir. Bina giriş ve merdiven zemin kaplamalarında şap ve benzeri kaplama yapılmamış olup, korkulukta bulunmamaktadır.
Konu taşınmazın içinde bulunduğu parselde tüm katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle bitişik nizam 3-4 katlı yapılmıştır. Taşınmaz merkezi konumda olup, belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz yürüme mesafesinde İnönü Caddesine 130 m, Kemal Bengü caddesine 250 m ve Tramvay durağına ise 150 m mesafede bulunmaktadır. Kuş uçuşu mesafe ile şehir merkezin 1 km uzaklıkta bulunmaktadır.
Borçlunun Taşınmaz Üzerindeki Hissesi Oranı: 1 / 4 ' dir.
Adresi : Elmasbahçeler Mahallesi, 1. Yüksel Çıkmazı Sokak, No:23
Yüzölçümü : 144,91
Arsa Payı : yok
İmar Durumu : OsmangaziBelediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü?nün 10.05.2017 tarih ve E.63532 sayılı yazısına göre; Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Elmasbahçeler Mahallesi, 2188 ada, 2 parsel sayılı yer 1 / 1000 ölçekli Elmasbahçeler Gökdere İmar Planı kapsamında, bitişik nizam, 4 ( dört ) kat konut alanında vekısmen yolda kalmakta olduğubelirtilmektedir.
Kıymeti : 82.348,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 28/05/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 25/06/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/13304 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR