BURSA 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Osmangazi/Demirtaş Barbaros'ta üç katlı bina mahkemeden satılıktır

BURSA 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01046823
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : DEMİRTAŞ BARBAROS MAH. / DEMİRTAŞ
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Soba
: 323
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/30 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
757,155 TL
Birinci Satış Günü
:
21.10.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
21.11.2019 11:30
Satış Yeri
:
Bursa 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdür Odası C Blok 7. Kat ( BAM Binası )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/30 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa ili Osmangazi İlçesi Demirtaş Köyü 136 ada 3 parselde kayıtlı 346,50 m² alanlı arsa nitelikli taşınmazdır. Taşınmaz üzerinde betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış, bina dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalı zemin birinci ve ikinci normal kat olmak üzere toplam 3 katlı bina içi merdivenler seramik kaplı, bina giriş kapısı yağlı boyalı demir doğrama saç örtülü çelik çatılı, 30 yıllık bina bulunan taşınmaz konumundadır.
Zekin Kat Daire : Hol, salon bir oda mutfak banyo, tuvalet mahallerinden ibaret 95 m² alanlı yer döşeme kaplaması salon laminat parke, oda marley, mutfak, banyo karo mozaik, tuvalet seramik yer döşeme kaplaması duvarlar banyo ve tuvalet sıvalı diğer mahal duvarları sıvalı olup, doğalgaz soba ile ısınmalıdır.
Birinci Normal Kat Daire : Hol, Salon 2 oda mutfak, banyo tuvalet ve balkon mahallerinden ibaret zemin kata göre çıkmalı ve 114 m² alanlı yer döşeme kaplaması mutfak, banyo tuvalet balkon gibi ıslak mahaller seramik diğer mahaller laminat parke yer döşeme kaplaması duvarlar mutfak banyo tuvalet tavana kadar fayans duvar kaplaması, diğer mahal duvarları plastik badanalı dair giriş kapısı çelik, iç kapılar Amerikan Tipi Mobilya kapı balkon kapısı ile pencereler PVC plastik doğrama mutfak tezgahı mermek mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolapları mevcut, doğalgaz tesisat yapılmış olmakla beraber halihazırda daireye bağlanmamış durumdadır.
İkinci Normal Kat Daire : Birinci normal kat daire ile benzer durumda hol salon 2 oda mutfak banyo tuvalet ve balkon mahallerinden ibaret zemin kata göre çıkmalı ve 114 m² alanlı yer döşeme kaplaması mutfak banyo tuvalet balkon gibi ıslak mahaller seramik diğer mahaller laminat parke döşeme kaplaması duvarlar mutafak banyo tuvalet tavana kadar fayans kaplaması, diğer mahal duvarları plastik badanalı daire giriş kapısı çelik iç kapılar Amerikan tipi mobilya kapı balkon kapısı ile pencereler PVC plastik doğrama mutfak tezgahı mermer, mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolapları mevcut doğalgaz tesisat yapılmış olmakla halihazırda daireye bağlanmamış durumadır. Taşınmaz şehir merkezine 8-10 km mesafede çevre yolu, İstanbul - Ankara yolları kesişiminde, şehirleşmenin yüksek olduğu alt yapı ve trafik sorunları olmayan kamu binalarına ve sosyal noktalara yakın ulaşım yönünden oldukça avantajlı bir mevkidedir.
Adresi : Bursa/Osmangazi / Demirtaş/ Barbaros Mah. 1. Başak Sok. No: 44
Yüzölçümü : 346,50 m2
Arsa Payı : paylı mülkiyet
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Demirtaş Uygulama İmar Planı Revizyonu kapsamında bitişik nizam 3 kat konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 757.155,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : DOSYASINDA MEVCUTTUR.
1. Satış Günü : 21/10/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 21/11/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Bursa 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdür Odası C Blok 7. Kat (
BAM Binası )

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/30 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR