BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi Başaran'da üç katlı bina icradan satılıktır

BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077908
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : BAŞARAN MAH. / BALIKLI
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 320
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11066 ESAS
Muhammen Bedeli
:
281,008 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
16. İCRA DAİRESİ
2018/11066 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz : Bursa İli Osmangazi ilçesi Başaran Mahallesi 151 ada 10 parselde kayıtlı 113,44 m² yüzölçümlü Bahçeli üç katlı kargir ev cinsi taşınmazdaki borçluya ait tam hisse, 281.008,00 TL muhammen bedel ve %18 Kdv oranıyla satışa arz edilmiştir.
Özellikleri : Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Başaran Mahallesi, 2. Kınalı Sokak, no: 3 adresindeki 113,44 m² miktarlı arsa ile bu arsanın büyük bir kısmı üzerine zemin+2 normal katlı olmak üzere toplam 3 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılanmış olan 1 adet binadan ibarettir. Beher katında müstakil giriş kapılı ve mesken nitelikli 1? er adet dairesi bulunan binanın, yerinde yapılan ölçümlerine göre zemin katının inşaat taban alanı 103,00 m², 1. katının 105,00 m² ve 2. katının 112,00 m² olup, toplam inşaat alanı ise; 103,00+105,00+112,00 = 320,00 m² dir. Binanın ana giriş kapısı demir profil yapılı, ön dış cephe duvar yüzeyleri zemin ve 1. katta sıvalı ve boyalı, 2. katta sıvalı ve boyasız, eğik çelik çatılı ve üzeri trapez kesitli alüminyum paneller ile örtülüdür. Doğu ve batı cepheli olan binanın zemin katının batı cephesinde avlusu ve normal katlarının ise aynı cephesinde 1? er adet balkonu bulunmakla birlikte, 2. kattaki balkonun önü PVC profil çerçeveli camekanlar ile kapatılmıştır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olan dairelerin elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur. Binanın katlar itibarı ile görülen halihazır durumları ile diğer teknik ve fiziki özellikleri ise aşağıdaki gibidir.
Zemin ve 2. Normal katlar : Halihazırda, zemin kattaki dairemesken amaçlı olarak kullanılmakla birlikte, 2. kattaki daire boş durumundadır. Daireler, yerleşim planı ile teknik ve fiziki özellikler yönünden genelde birbirleri ile benzer yapılmış olup, beher daire 3 adet oda, salon, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir.Salon ve odaların tabanları laminat parke, mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları ise sıvalı ve plastik boyalıdır. Mutfak bölümlerinde, üzerleri granit mermer kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Müşterek mahalde bulunan banyo-wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairelerin giriş ve iç kapıları ahşap, avlu ve balkon kapıları ile pencere çerçeveleri ise ahşap veya çift camlı PVC profildir.
1. Normal kat : Halihazırda, boşdurumunda olan bu kattaki daire, 3 adet oda, salon, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Salon ve odaların tabanları marley, mutfak bölümünün karo mozaik taşlar ile kaplı, duvarları ise kısmen sıvalı ve plastik boyalı, kısmen de sıvasız ve boyasızdır. Mutfak bölümünde, tezgah ve dolaplar bulunmamaktadır. Müşterek mahalde bulunan banyo-wc-lavabo bölümünün tabanı karo mozaik taşlar ve duvarlarının ½? si seramik ile kaplıdır. Dairenin giriş ve iç kapıları ile balkon kapısı ve pencere çerçeveleri ahşaptır.
Genellikle düşük ve orta gelir gruplarınca mesken amaçlı olarak kullanılan 2 veya 3 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu, kaçak ve ruhsatsız yapılaşmanın fazla olduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
İmar Durumu : Osmangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 12.02.2019 tarih ve E.15616 sayılı yazılarında; Başaran Mahallesi, 151 ada, 10 parsel, 1/1000 ölçekli Kentsel Dönüşüm Sağlıklaştırma Projesi Yeşilova-Başaran Uygulama İmar Planı kapsamında, yoldan 5 metre yapı yaklaşma mesafeli, Emsal: 1.20, Hmax.: 9,50 m., blok nizam, 3 kat yapılaşma koşullu konut alanında ve kısmen yol alanında kalmaktadır.
1. Satış Günü : 12/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 08/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Bursa 16. İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası TAO Uluyol Şubesinde bulunan TR910001500158007298413037 nolu iban numaralı hesaba TC Kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılmasıveya bu miktar kadar milli bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat Kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan post cihazından yatırması lazımdır.Yabancı Para kurunda günlük değişmelerin olması 805 sayılı Kanunun birinci maddesine göre "döviz"teminat olarak kabul edilemez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 27.Maddesine göre Satış ilanının tebliği : Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11066 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR