BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Başaran'da bina icradan satılıktır

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888906
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : BAŞARAN MAH. / BALIKLI
Kat Sayısı : 3
: 320
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 04.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3552 ESAS
Muhammen Bedeli
:
278,758 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2018 15:20
İkinci Satış Günü
:
16.01.2019 15:20
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 9. İCRA DAİRESİ
2017/3552 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, BAŞARAN Mahalle/Köy, 151 Ada, 10 Parsel'de kayıtlı taşınmazdır. Söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Başaran Mahallesinde 2. Kınalı Sokağa cepheli olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz Başaran Mahallesi, 2. Kınalı Sokak, No:3 adresinde yer almaktadır. Taşınmaz kuş uçuşu Gazi Caddesine 160 m, Bursa Yalova Yoluna 960 m, Bursa Heykel Şehir Merkezine 2,70 km mesafede yer almaktadır. Gayrimenkulde 1 adet bina bulunmakta olup beher katında müstakil giriş kapılı ve mesken nitelikli birer adet dairesi bulunan binanın, yerinde yapılan ölçümlere göre zemin katının inşaat taban alanı 103,00 m², 1. Katının 105,00 m², 2. Katının 112,00 m²'dir. Toplam inşaat alanı 103,00 + 105,00 + 112,00 = 320,00 m²'dir. Binanın ana giriş kapısı demir doğramalı, ön dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri trapez kesitli alüminyum paneller ile örtülüdür. Doğu ve batı cepheli olan binanın zemin katının batı cephesinde avlusu ve normal katlarının ise aynı cephesinde birer adet balkonu bulunmakla birlikte, 2. Kattaki balkonun önü pvc profil çerçeveli camekanlar ile kapatılmıştır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olan dairelerin elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
Zemin kat ve 2. Normal katlar incelendiğinde; zemin kattaki daire mesken amaçlı olarak kullanılmaktadır. Daireler, yerleşim planı ile teknik ve fiziki özellikler yönünden genelde birbirleri ile benzer yapılmış olup beher daire 3 oda, salon, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. salon ve odaların tabanları laminant parke, mutfak bölümlerinin seramik kaplı, duvarları ise sıvalı ve plastik boyalıdır. Mutfak bölümlerinde, üzerleri granit mermer kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Müşterek mahalde bulunan banyo-wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvar tamamen seramik kaplıdır. Dairelerin giriş ve iç kapıları ahşap, avlu ve balkon kapıları ile pencere çerçeveleri ise ahşap veya çift camlı pvc profildir.
1.Normal kattaki daire, 3 oda, salon, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Salon ve odaların tabanları marley, mutfak bölümünün tabanı karo mozaik taşlar ile kaplı, duvarları ise kısmen sıvalı ve plastik boyalı, kısmen de sıvasız ve boyasızdır. Mutfak bölümünde, tezgah ve dolaplar bulunmamaktadır. Müşterek mahalde bulunan banyo-wv-lavabo bölümünün tabanı karo mozaik taşlar ve duvarlarının yarısı seramik kaplıdır.
Genellikle düşük ve orta gelir gruplarınca mesken amaçlı kullanılan bitişik nizam 2-3 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Yüzölçümü : 320 m2 (üç kat toplamı)
İmar Durumu : Osmangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 24.05.2017 tarih ve E.69527 sayılı yazısında; taşınmazın yer aldığı Osmangazi İlçesi, Başaran Mahallesi, 151 ada 10 parselin 1/1000 Ölçekli Kentsel Dönüşüm Sağlıklaştırma Projesi Yeşilova-Başaran Uygulama İmar Planı kapsamında, yoldan 3 metre yapı yaklaşma mesafesi, Emsal: 1,20, Hmax:9,50 m, blok nizam, 3 kat yapılaşma koşullu konut alanında kalmakta olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 278.758,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 19/12/2018 günü 15:20 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 16/01/2019 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3552 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR