BURSA 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Osmangazi/Alemdar'da iki katlı bina mahkemeden satılıktır

BURSA 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077983
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : ALEMDAR MAH. / ALEMDAR
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 2
Isıtma : Soba
: 218
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/41 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
379,994 TL
Birinci Satış Günü
:
18.12.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
14.01.2020 14:30
Satış Yeri
:
Bursa 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdür Odası ( BAM Binası C Blok 7. Kat )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/41 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Bursa İli, Osmangaziİlçesi , Alemdar Mahallesi ,1.Kırımsokakta kain tapunun2872ada9parsel sayılı ve üzerindezemin ve birinci normal katolmak üzere2 katlı kargir inşaattarzında ve meskenvasfında 16 kapı numaralı dış cephesisıvalı ve boyalı , bina giriş kapısı yağlı boyalı Demir doğrama giriş kapılı%40 yıpranma paylı binabulunan taşınmaz olduğu görülmüştür. Zemin katDaire: Hol ,3 oda ,salon , mutfak , banyo ve tuvalet mahallerindenibaret 103.96m2 alanlı , yerler Mutfak , banyo ve tuvalet gibiıslak mahaller seramik yer döşeme kaplaması , salon ve odalar ahşap yer döşeme kaplaması ,duvarların badanalı , daire giriş kapısının ahşap , iç kapıların ahşap pres kaplama kapı doğraması , mutfak tezgahı mermer tezgah altında ve tezgah üstünde dolap mevcut , bina dışından yapılan incelemede pencerelerPVC Plastik doğrama olup, Doğalgaz soba ile ısınmalıdır.Birinci Kat Daire :Hol,3 oda,salon, mutfak , banyo ve tuvalet mahallerindenibaret 115.69m2 alanlı , yerler Mutfak , banyo ve tuvalet gibiıslak mahaller seramik yer döşeme kaplaması , salon ve odalar ahşap yer döşeme kaplaması ,duvarların badanalı , daire giriş kapısının ahşap , iç kapıların ahşap pres kaplama kapı doğraması , mutfak tezgahı mermer tezgah altında ve tezgah üstünde dolap mevcut , bina dışından yapılan incelemelere göre pencerelerPVC Plastik doğrama olup, Doğalgaz soba ile ısınmalıdır.
Adresi : Bursa / Osmangazi İlçesi Alemdar Mahallesi 2872 ada 9 parsel
Yüzölçümü : 125,42 m2
Arsa Payı : Hisseli
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Soğanlı Alemdar Mahalleleri Sağlıklaştırma Dönüşüm Amaçlı Uygulama İmar Planı kapsamında blok nizam 4 kat konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 379.994,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : DOSYASINDA MEVCUTTUR.
1. Satış Günü : 18/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 14/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Bursa 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdür Odası ( BAM Binası C Blok 7. Kat )

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/41 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR