TRABZON İCRA DAİRESİ

Ortahisar Beştaş Mahallesi'nde 3 (üç) katlı okul binası ve kulübe icradan satılıktır

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180986
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : BEŞTAŞ MAH. / BOZTEPE
Kat Sayısı : 3
: 1362

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/34278 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.08.2020 11:15
İkinci Satış Günü
:
09.09.2020 11:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Z-57 NOLU ODA YOMRA / TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2019/34278 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İli Ortahisar İlçesi Beştaş Mahallesi 119 Ada 6 Parselde 1.362,30 m2 yüzölçümlü tarla .Belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilinde olup her türlü belediye hizmetinden faydalanır. Taşınmaz üzerinde bir adet okul binası ve bir adet kulübe tarzı yapı bulunmaktadır . Hisse oranı tamdır . Bir adet tabanda 364 m2 , Zemin +2 katlı =3 kat betonarme kargir bina , bir adet tabanda 65 m2 , tek katlı kulübe türü bir yapı mevcuttur. Her türlü belediye hizmetinden faydalanır . Topoğrafik ve jeolojik olarak düz ve sağlam bir zemin yapısına sahiptir . Resmi kamu kurumlarına , ticari ve ekonomik merkezlere ve eğlenme yerlerine uzak konumdadır. Köy tipi yapılaşmanın olduğu bölgededir. Taşınmazın şehir merkezine dolmuş bağlantısı yoktur . Az tercih edilir konumdadır. İmar planı dışında olup , köy tipi yapılaşma şartlarına haizdir . Gayrimenkul üzerindeki bina yeniye yakın bir bina olup , özel eğitim tesisi olarak kullanılmaktadır . Ortak kullanım alanları , dış cephesi ve çatısının tamamlanmış olduğu tesbit edilmiştir . 3. sınıf A Gurubu yapılara girmektedir . Gayrimenkul üzerindeki 2. bina güvenlik kulübesi şeklinde kullanılmakta olup , dış cephesi ve çatısının tamamlanmış olduğu tesbit edilmiştir . 2. sınıf A Gurubu yapılardandır . Binanın brüt alanı 1.092 m2 taban net alanının 345 m2 olduğu tesbit edilmiştir . Yıpranma payı % 30 dur .Kulübe brüt alanı 65 m2 taban net alanı 65 m2 dir . Bu kulübenin yıpranma oranı da % 30 dur .
Yüzölçümü : 1.362,30 m2
İmar Durumu : Blok nizam 3 kata müsaadelidir
Kıymeti : 1.180.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 07/08/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 09/09/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Z-57 NOLU ODA YOMRA / TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/34278 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR