ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Orhangazi/Sölöz'de 4 katlı bina icradan satılıktır

ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981189
Şehir : Bursa / Orhangazi
Semt-Mahalle : SÖLÖZ MAH. / ORHANGAZİ
Kat Sayısı : 4
Bir Kattaki Daire : 1
: 350
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TUNA 15.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/474 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
335,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
21.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
Kapalı Pazar Yeri A Blok 2. Kat No:35 Orhangazi / Bursa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ORHANGAZİ
İCRA DAİRESİ
2018/474 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Sölöz Mah., Köyiçi Mevkii, 3842 Parselde kayıtlı, Ahşap Ev vasıflı taşınmaz. Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 4 (dört) katlı konut alanında kalmaktadır.
Satışa konu taşınmaz Bursa İznik Devlet yoluna 40 metre, İznik Gölü Kıyılarına 2.200 metre, Orhangazi ilçe merkezine 13.500 metre, mesafede bulunmaktadır.
Tapu kaydında 100,00 m" Ahşap Ev" olarak belirtilmişse de fiiliyatta Zemin kat üzeri 2 adet normal kat ve çatı katı olmak üzere 4 (dört) kat B.arme karkas yapı mevcuttur.
Mevcut hali ile taşınmazın zemin katı depo, diğer katları mesken olarak kullanılmaktadır. Isıtma sistemi soba ile yapılmaktadır. Bina üzeri teras kat üzeri ahşap karkas çatı örtüsü ile kaplıdır.
Zemin kat : 100,00 m² brüt alan üzerine depo olarak kullanılmakta, ön cephesinde demir profilden araç girişine de elverişli ana kapı ile demir profil pencereler bulunmaktadır. Pencere üzerlerinde demir ferforjeden parmaklıklar bulunmaktadır.
1. Ve 2. Katlar : Mesken olarak kullanılan bu katlarda 2 adet oda, 1 adet salon 1 adet mutfak ve banya tuvalet yer almaktadır. Camlar pvc doğrama, duvarlar plastik yağlı boya, yer döşemelerinde şap üzeri minlex kaplama kullanılmış, kapılar vernikli plak kaplama olarak yapılmıştır. 1. Katta 1 adet, ikinci katta 2 adet balkon bulunmaktadır. Odaların büyüklükleri net alan üzerinden 14.00 ve 16.00 m², salon büyüklüğü ise 20.00 m" civarındadır.
Hol : Giriş holü yer kale bodur döşelidir. Hol 2 oda, salon, mutfak, banyo ve tuvalete açılmaktadır. Duvarlar plastik yağlı boyalıdır. Ana giriş kapısı masif ahşap üzeri kaplama olarak yapılıdır. Holün büyüklüğü net alan üzerinden 12.00 m² dir.
Mutfak : Yerler kalebodur, duvarlar plastik yağlı boya, mutfak tezgahı mermer, dolaplar mdf üzeri kaplama olarak imal edilmiştir. Mutfak büyüklüğü net alan üzerinden 8.00 m² dir.
Çatı katında 1 adet mutfak aynı özelliklerde mevcut bulunmaktadır. Ayrıca 1 adet oda ile banyoda yer almaktadır. Çatı katında 50.00 m² büyüklüğünde teras bulunmaktadır. Çatı katı üzeri plastik ondülin ile kapatılmıştır.
Banyo ve Tuvaletler: Yer ve Duvarlar fayans kaplıdır. Fayanslar duvarda boydan boya kaplı olarak yapılmıştır. 1 adet küvet 1 adet klozet ve 1 adet lavabo yer almaktadır.
Binanın dış cephesi sıva üstü boya yapılmış olmakla birlikte mevcut boyanın deforma olduğu görülmektedir.
Zemin kat, 1. Ve 2. Kat ile çatı katından müteşekkil toplam 350 m² lik yapının bedeli 335.000,00 TL olarak belirlenmiştir.
İş bu ilan İ.İ.K. Nun 127. Maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, Tapuda ismi ve adresi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur.
Kıymeti : 335.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 21/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Orhangzazi Hükümet Konağı Karşısı-Kapalı Pazar Yeri A Blok Kat:2 No:35 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/474 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR