ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Orhangazi/Arapzade'de 395 m² beş katlı bina icradan satılıktır

ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077198
Şehir : Bursa / Orhangazi
Semt-Mahalle : ARAPZADE MAH. / ORHANGAZİ
Kat Sayısı : 5
Bir Kattaki Daire : 1
: 395
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TUNA 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/40 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
408,950 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
Orhangazi Hükümet Konağı Karşısı-Kapalı Pazar Yeri-A Blok K:2 No:35 Orhangazi/Bursa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORHANGAZİ
İCRA DAİRESİ
2019/40 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Orhangazi İlçe, 161 Ada, 231 Parsel, ARAPZADE Mahalle/Köy, Satışa konu taşınmaza ait tapu kayıt örneğine göre; Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Arapzade Mahallesi, 161 Ada, 231 Parselde, 132,45 m² tapu alanlı ve niteliği "Arsa" vasıflı taşınmazın tamamı borçluya ait olup satışı yapılacaktır.

Orhangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün yazısında; Bursa İli, Orhagazi İlçesi, 161 ada, 231 parsel sayılı yer 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında btişik nizam 4 (dört) katlı konut alanında kalmakta olduğu belirtilmektedir.

Söz konusu taşınmaz Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Arapzade Mahallesi, Erenler Caddesi, Melek Apartmanı, No:83 adresinde, Bodrum kat, Zemin kat, 2 Normal kat, ve Çatı katı olamak üzere toplam 5 katlı B.A. Karkas nitelikte yapılmıştır.

Yerinde yapılan ölçümlerde taşınmazın bodrum kat net kullanım alanı 66,36 m², bodrum kat bürüt kullanım alanı 73,00 m²: zemin kat net kullanım alanı 57,27 m², zemin kat bürüt kullanım alanı 73,00 m², 1. normal kat net kullanım alanı 84,34 m², 1. normal kat brüt kullanım alanı 97,00 m², 2. normal kat net kullanım alanı 84,34 m², 2. normal kat brüt kullanım alanı 97,00 m², çatı katı net kullanım alanı 47,82 m², çatı katı brüt kullanım alanı 55,00 m², toplam net kullanım alanı 340,13 m², toplam brüt kullanım alanı 395,00 m² olarak hesaplanmıştır.

Taşınmazın bodrum katı depo olarak kullanılmakta olup, parselin doğu cephesinde rampa ile giriş yapılabilmektedir. Zemin kat dükkan olarak kullanılabilir durumda olup, zeminleri seramik tavanları taş yünü asma tavandır. Cephesinde camlı alüminyum vitrin cam uygulaması bulunmaktadır. Pencerelerde manuel kepenk de bulunmaktadır. 1. kat, 2. Kat ve çatı katı mesken olarak kullanılmakta olup, çatı katında açık teras alanı bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu parselin batı (arka) cephesinde bahçe alanı bulunmaktadır. Binanın batı cephesi sıva üzeri boyalı olup, doğu (ön) cephesinde iskele kurulmuş ve mantolama çalışması yapılmaktadır. Taşınmazın tüm pencereleri çift camlı pvc profil olup, ana giriş kapısı camlı demir profil kapıdır.

Taşınmazın içinde bulunduğu parselde zemin kat ticari, diğer katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle 4-5 katlı yapılmıştır. Taşınmaz ilçe merkezine uzak konumda olup, şehirler arası yola yaklaşık 750 m, hastane tesisine ise yaklaşık 500 m mesafededir. Taşınmazın elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcut olup, belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Adresi : Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Arapzade Mahallesi, Erenler Caddesi, Melek Apartmanı, No:83
Kıymeti : 408.950,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 23/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Orhangazi Hükümet Konağı Karşısı-Kapalı Pazar Yeri A Blok K:2 No:35
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/40 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR