ÜNYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu Ünye'de 4 katlı bina(20/106 hissesi) icradan satılıktır

ÜNYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049427
Şehir : Ordu / Ünye
Semt-Mahalle : LİSELER MAH. / ÜNYE
Kat Sayısı : 4
: 397
Yayınlandığı Gazeteler

ÜNYE KENT 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2917 ESAS
Muhammen Bedeli
:
54,950 TL
Birinci Satış Günü
:
11.11.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
09.12.2019 14:30
Satış Yeri
:
Ünye Adliyesi Zemin Kat Yemekhane Önü Ünye/ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÜNYE İCRA DAİRESİ
2017/2917 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İli Ünye İlçesi Liseler Mahallesi 1574 Ada 41 Parselde bulunan borçluya ait 20/106 hisse satışa konudur.BİLİRKİŞİ RAPORUNA GÖRE : Parselin yüz ölçümü 106,00 m2 dir.Parsel üzerinde bina mevcut olup kat irtifakı kurulmamıştır.Kıymet takdiri istenen bina yol kenarında, binanın bulunduğu bölgede elektrik, Ptt, telefon, su, yol, kanalizasyon ve dolmuş gibi her türlü belediye ve kamu hizmetleri mevcuttur okul, cami, pazar yerine yakın bir yerde ve sık yapılaşmanın olduğu bölgededir.Kıymet takdiri istenen bina zemin ve 2 normal kat, ve çatı katlıdır. her katlarında 1'er daire olup binada toplam 10 daire vardır. Binanın dış cepheleri sıvalıdır. Binanın giriş kapısı demir doğrama, merdiven korkulukları yapılmamış bina betonarme karkas tarzda çatılı olarak inşa edilmiş ve 3A gurubunda bir yapıdır. Binada %35 yıpranma aşınma ve eskime ve noksanlıklar vardır.Taşınmazın bürüt alanı 397,00 m2dir. Taşınmaz mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Liseler Mahallesi Ceylan Sokak No :1 Ünye/ORDU


Yüzölçümü : Arsa : 106 m² ,meskenin brüt alanı : 397 m² dir.
İmar Durumu : Belediye sınırları ve imar planı içinde 4 kat bina yapmaya müsadeli
arsadır.
Kıymeti : 54.950,95 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 11/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 09/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Ünye Adliyesi Zemin Kat Yemekhane Önü Ünye/ORDU


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2917 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR