ÜNYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu/Ünye'de 2 katlı bina ve arsası icradan satılıktır

ÜNYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943565
Şehir : Ordu / Ünye
Semt-Mahalle : PELİTLİYATAK MAH. / ÜNYE
Yayınlandığı Gazeteler

ÜNYE KENT 11.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1384 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
248,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.03.2019 14:25
Satış Yeri
:
Ünye Adliyesi Zemin Kat Yemekhane Önü Ünye ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÜNYE İCRA DAİRESİ
2017/1384 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İl, Ünye İlçe, 109 Ada, 7 Parsel, PELİTLİYATAK Mahalle/Köy, Hapan boğazı menzil yanında sapa Mevkii, Ordu İli, Ünye İlçesi, Pelitliyatak Mahallesi, Hapan boğazı menzil yanında sapa mevki, 109 ada,7 parsel,arsa niteliğinde 171,36 m2 yüzölçümlü, tam hisseli taşınmaz satışa konudur. Parsel belediye sınırları içerisinde ve belediye imar planı içinde yerleşik alan içinde bina yapmaya müsadeli arsadır. Bina yol kenarında, köşe başında, binanın bulunduğu bölgede her türlü belediye ve kamu hizmeti mevcuttur. Şehir merkezine uzak bir yerde ve sık yapılaşmanın olduğu bölgededir. Bina zemin ve iki katlı normal katlı ve çatılıdır. Binanın dış cepheleri sıvasız ve boyasızdır. Binanın zemin katı işyeri,birinci ve ikinci katı mesken olarak yapılmış ve birinci kat mesken olarak kullanılmaktadır. Üç katlı binanın toplam alanı 450,00 m2 dir.


Arsa Payı : Tam
Kıymeti : 248.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 01/03/2019 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : Ünye Adliyesi Zemin Kat Yemekhane Önü Ünye ORDU


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1384 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR