FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu Fatsa'da 458 m2 arsa ve 2 adet betonarme bina (1/2 hissesi) icradan satılıktır

FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01034713
Şehir : Ordu / Fatsa
Semt-Mahalle : SAKARYA MAH. / FATSA
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 05.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/963 ESAS
Muhammen Bedeli
:
568,258 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Fatsa Adliyesi İcra Dairesi Kalemi FATSA/ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FATSA İCRA DAİRESİ
2019/963 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İl, Fatsa İlçe, 146 Ada, 10 Parsel, SAKARYA Mahalle/Köy, Havli Mevkii, taşınmazın 1/2 hissesi tapu kaydında bulunan" Muhdesat Konut Tasarruf krokisindeki ev Dursun Mehmet Ergün e aittir" şerhi ile birlikte açık artırmaya suretiyle satışa çıkarılmıştır. Ana taşınmaz üzerinde iki adet yapı bulunmaktadır. 20 Kapı Numaralı Yapı; Bodrum + zemin + 3 kattan oluşan betonarme inşaat türünde yapılmış bir yapı bulunmaktadır. Yapının bodrum ve normal katları mesken, zemin katı dükkan ve mesken şeklinde yapılmıştır. Binanın dış cepheleri sıvalı olup dış cephe boyası kısmen yapılmıştır. Binanın çatısı mevcuttur. Bodrum katta bulunan daireye yan bahçede bulunan merdivenlerden inilerek ulaşılmaktadır. Zemin katta ön cephede bulunan dükkan cephesi suni taş kaplama ve sac kepenkli yapılmıştır. Dairelerin pencereleri ahşap doğrama takılıdır. Bodrum kat pencerelerinde demir korkuluk takılmıştır. İç duvarları sıvalı ve boyalı, odaların zemini parke kaplamalı, ıslak hacimler seramik kaplamalıdır. Elektrik ve suyu bulunmaktadır. Isınma sistemi sobalıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. Meskenler mevcut durumda kullanılmaktadır. Yapı bodrum kat 106,00 m2, zemin kat 106,00 m2, 1. ve 2. katlar 129,00 m2, 3. kat 120,00 m2 olmak üzere toplamda 590,00 m2 kullanım alanına sahiptir. Binanın mevcut durumu değerlendirildiğinde %32 yıpranma bedeli düşülecektir.18 Kapı Numaralı Yapı; Bodrum + zemin + 2 kat + çatı kattan oluşan betonarme inşaat türünde yapılmış bir yapı bulunmaktadır. Yapının bodrum, zemin ve normal katları mesken şeklinde yapılmıştır. Binanın dış cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Binanın çatısı mevcuttur. Bodrum katta bulunan daireye yan bahçede bulunan merdivenlerden inilerek ulaşılmaktadır. Dairelerin pencereleri pvc doğrama olup ısıcamlıdır. Bodrum kat ile zemin katın ön cephe pencerelerinde demir korkuluk takılmıştır. Merdivenleri mozaik kaplamalı ve demir korkulukludur. İç duvarları sıvalı ve boyalı, odaların zemini parke kaplamalı, ıslak hacimler seramik kaplamalıdır. Elektrik ve suyu bulunmaktadır. Bina doğalgazlıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. Zemin kat ve 1. normal katta çift daire, diğer katlarda tek daire mevcut olup meskenler kullanılmaktadır. Yapı toplamda 600,00 m2 kullanım alanına sahiptir. Binanın mevcut durumu değerlendirildiğinde %32 yıpranma bedeli düşülecektir.
Yapı, mimarlık ve mühendislik hizmetlerine esas olarak III. sınıf A grubu yapılar sınıfına girmektedir Arsa değeri:Taşınmaz ilçenin yerleşim alanı içinde, yapılaşmanın konut şeklinde gelişmekte olduğu yerde bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. İlçe meydanı ve sahil karayoluna yaklaşık 500-550 m mesafededir. Alt yapısı ikmal edilmiştir. Arazi yapısı meyillidir. Ulaşımı kolaydır. Belediye imar planı içerisindedir. Fatsa Belediyesi İmar planına göre taşınmaz bitişik nizam 4 kat (B-4) yapılaşma koşullu konut alanında kalmaktadır. Taşınmaz Belediye sınırları içinde kalması ve yukarıdaki özelliklerinden dolayı ARSA vasfındadır.20 Kapı Numaralı Yapı değeri:393.176,00 TL 18 Kapı Numaralı Yapı değeri 399.840,00 TL Arsa değeri: 343.500,00 TL Borçlu İ.U.un hissesine düşen miktar: 1/2 si 568.258,00 TL dır.


Adresi : Sakarya Mah. Ihlamur Sok No 18-20 Fatsa / ORDU
Yüzölçümü : 458 m2
Arsa Payı : Taşınmazın 1/2 si
İmar Durumu : İnşaat tarzı B-4 bitişik nizam 4 katlı konut alanına tahsislidir
Kıymeti : 568.258,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Muhdesat Konut Tasarruf krokisindeki ev Dursun Mehmet Ergün e aittir
1. Satış Günü : 18/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Fatsa Adliyesi İcra Dairesi Kalemi FATSA/ORDU


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/963 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR