FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu Fatsa'da 4 katlı bina icradan satılıktır

FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180937
Şehir : Ordu / Fatsa
Semt-Mahalle : ŞEREFİYE MAH. / FATSA
Kat Sayısı : 4

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/133 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
522,159 TL
Birinci Satış Günü
:
21.08.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
17.09.2020 10:30
Satış Yeri
:
Fatsa İcra Dairesi Odası FATSA/ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FATSA
İCRA DAİRESİ
2019/133 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İl, Fatsa İlçe, 99 Ada, 20 Parsel, ŞEREFİYE Mahalle/Köy, Kargir ev nitelikli taşınmaz açık artırma suretiyle satılacaktır. Taşınmaz 140 m2 üzerinde zemin+3 kattan oluşan inşaat türünde yapılmış bina bulunmaktadır. Binanın tüm katları mesken olarak yapılmıştır. Zemin kat ve 1.kat 2 oda+ mutfak+ wc+ banyo ve balkon şeklinde her katta çift daire , 2.kat ve 3. katlar ise 3 oda+salon+mutfak+wc+banyo ve balkon şeklinde her katta tek daire olmak üzere altı adet daire olarak planlanmıştır. Binanın dış cepheleri sıvalı ve boyalı olup çatısı yapılmıştır. Bina giriş kapısı camlı demir kapıdır.Zemin kat arka cephede bulunan daire ile 1. kat ön cephede bulunan dairelerin pencere doğramaları pvc, diğer dairelerin ahşap doğrama takılıdır. Zemin kat pencerelerinde demir korkuluk takılmıştır. İç duvarları sıvalı ve boyalı, odaların zemini parke kaplamalıdır. Elektrik ve suyu bulunmaktadır. Yapı Zemin kat 116 m2, 1.kat 123 m2, 2.ve 3.katlar 132 m2 olmak üzere yapı toplamda 503 m2 kullanım alanına sahiptir. Binanın mevcut durumu değerlendirildiğinde % 15 yıpranma bedeli düşülecektir. Yapı mimarlık ve mühendislik hizmetlerine esas olarak III. sınıf B grubu yapılar sınıfına girmektedir. İlçe yerleşim alanı içinde , yapılaşmanın konut şeklinde gelişmekte olduğu yerdedir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. İlçe meydanı ve sahil karayoluna yaklaşık 500-550 m. mesafededir. Alt yapısı ikmal edilmiştir. Arazi yapısı meyillidir. Ulaşımı kolaydır. Taşınmaz arsa vasfındadır.
Adresi : Şerefiye Mah Taha SokNo 25 Fatsa / ORDU
Yüzölçümü : 140 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Belediye imar planı içerisinde Serbest nizam 4 kat(S-4) yapılaşma koşullu konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 522.159,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 21/08/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 17/09/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Fatsa İcra Dairesi Odası FATSA/ORDU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/133 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020

İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR