ORDU 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Ordu/Altınordu'da bahçeli ahşap ev mahkemeden satılıktır

ORDU 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909660
Şehir : Ordu / Altınordu
Semt-Mahalle : SELİMİYE MAH. / DÜZ MAHALLE
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/15 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
438,216 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
12.02.2019 09:30
Satış Yeri
:
Ordu 1 Sulh Hukuk Mahkemesi Kalemi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORDU 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/15 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İli, Altınordu İlçesi, Selimiye Mahallesi, 2142 ada, 12 parselde kayıtlı 386,16 yüzölçümlü,"Bahçeli Ahşap Ev" vasfında olduğu, muhdesat bölümünde "Tasarruf Krokisinde Görüldüğü üzere A harfi Ahşap ev Kaniye Çetinalp ve B harfi Ahşap Ev Huriye Çetinalp ve C harfli Ahşap ev Suriye Pak tarafından yaptırılmış ibaresi olduğu, muhdesat bilgileri bölümünde belirtilen yapılardan ikisinin yıkılmış olup yerinde mevcut olmadığı, sadece tasarruf krokisinde B harfi ile gösterilen ve Huriye Çetinalp'a ait olan yapının yerinde mevcut olduğu, "bu parsel üzerindeki Ahşap Ev Yola 6.00 m2 tecavüzlü ibaresinin olduğu, tek katlı yapı olduğu, demir doğramadan imal sac kapı girişli olduğu, antre birlikte kullanılan mutfak ve oda, bir oda daha olduğu, tuvalet ve banyodan ibaret olduğu, içinin oldukça bakımsız vaziyette olduğu, pencelerinin plastik doğramadan imal olduğu, çatısının yapılı ve ondülün örtülü olduğu, dışının sıvalı ve boyalı olduğu, tek katlı yapının 42 m2 ve 3. sınıf A grubu yapılardan olduğu, arazinin topoğrafik yapısının hafif meyili olduğu, belediye imar planında blok nizam 5 kat konut alanı içinde kaldığı. sit alanı içinde olan taşınmazda Samsun Kültür Varlıkları Koruma Kurulundan görüş alınmadan uygulama yapılamayacağı, Taşocak Caddesi üzerinde olup Sağlam Sokak ile kesiştiği yerde köşebaşı parseli olduğu, il merkezine kamu kurum ve kuruluşlarına bankalara ve ticaret alanına yakın bir alanda olduğu tespit edilmiştir.


Adresi : Ordu İli, Altınordu İlçesi, Selimiye Mahallesi

Yüzölçümü : 386,16 m2

İmar Durumu : Tapu kaydındaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.

Kıymeti : 438.216,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.

1. Satış Günü : 15/01/2019 günü 09:30 - 09:40 arası

2. Satış Günü : 12/02/2019 günü 09:30 - 09:40 arası

Satış Yeri : Ordu 1 Sulh Hukuk Mahkemesi Kalemi

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Adresi tespit edilemeyen ve tebliğ imkansızlığı olan Abdullah ve Zeynep kızı, Ordu 10.05.1930 doğumlu Sevim KARS 'a ilanen tebliğ yerine geçmek üzere,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR